Menu
1 / 0
Aktualności /

Triumf Ewy Swobody w Düsseldorfie

Triumf Ewy Swobody w Düsseldorfie

Ewa Swoboda (AZS-AWF Katowice) świetnie spisała się podczas niedzielnego mityngu ISTAF w Düsseldorfie – liderka światowych tabel wygrała sprint na 60 metrów z czasem 7.10. Minimum na halowe mistrzostwa świata wypełniła Pia Skrzyszowska (AZS-AWF Warszawa).  

Polki znakomicie zaprezentowały się już w eliminacjach. Swoboda była w nich najszybsza osiągając 7.12. Druga na mecie Pia Skrzyszowska czasem 7.27 wypełniła wskaźnik PZLA na halowy czempionat w Belgradzie. W rozegranym godzinę później finale biało-czerwone zdystansowały rywalki. Wygrała Ewa Swoboda – 7.10 – a Pia Skrzyszowska była druga z wartościowym rekordem życiowym 7.22.

Coraz lepiej spisuje się w tym sezonie Klaudia Siciarz. W finale biegu na 60 metrów przez płotki była trzecia z czasem 8.06 (w eliminacjach 8.11). Najlepsza na tym dystansie podczas mityngu w Düsseldorfie była Nadine Visser (7.93).

Konkurs tyczkarzy na drugim miejscu zakończył Piotr Lisek. Polak w pierwszych próbach pokonał 5.41, 5.61 i 5.71. Później bezskutecznie atakował jeszcze wynoszące 5.81 minimum na halowe mistrzostwa świata w Belgradzie. Z tą wysokością uporał się jedynie zwycięzca, reprezentant gospodarzy, Bo Kanda Lita Baehre. Szósty w konkursie, po zaliczeniu w pierwszych skokach 5.41 oraz 5.61, był Robert Sobera.

Pełne wyniki: Düsseldorf

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej