Menu
1 / 0
Aktualności /

Reprezentacja Polski na drużynowe mistrzostwa świata w chodzie

Reprezentacja Polski na drużynowe mistrzostwa świata w chodzie

Dziesiątka zawodników będzie reprezentować Polskę podczas drużynowych mistrzostw świata w chodzie sportowym. Zawody w Maskacie – stolicy Omanu – odbędą się 4 oraz 5 marca.

W składzie reprezentacji zabraknie mistrza olimpijskiego Dawida Tomali oraz młodego i utalentowanego Łukasza Niedziałka.

Dawid miał lekką kontuzję kolana, nie ma potrzeby ryzykowania ze startem w Omanie, szczególnie, że ma on już prawo występu w głównych imprezach sezonu. Liczymy też, że Łukasz wkrótce wróci do pełni sił – mówi trener koordynator kadry  chodziarzy Krzysztof Augustyn.

Jednym z celów zawodników lecących do Omanu jest walka o minima na letnie imprezy mistrzowskie.

Liczymy m.in. na udany start na dystansie 35 kilometrów. Nasi zawodnicy będą w Maskacie walczyć o uzyskanie wskaźników na mistrzostwa Europy w Monachium i świata w USA – zauważa Augustyn.

Pierwotnie impreza miała odbyć się w maju 2020 roku w białoruskim Mińsku. W związku z trwającą pandemią najpierw została przeniesiona na kolejny rok, a następnie World Athletics podjęło decyzję o relokacji zawodów i zorganizowanie ich w roku 2022 w Maskacie.

Maciej Jałoszyński /foto (ilustracyjne, Rafał Augustyn podczas mistrzostw Europy w Berlinie): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej