1 / 0

Polska ósma w 64. Trofeo Vanoni

24 października w Morbegno, w Lombardii, we Włoszech odbył się 64. Trofeo Vanoni, bieg sztafetowy 3 X 7,25 km, z przewyższeniem + 435 m – 435 m. Na starcie stanęły reprezentacje Francji, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Walii, Irlandii i Polski oraz włoskie drużyny klubowe. Łącznie 86 sztafet po 3 osoby.

Zwyciężyła reprezentacja Francji w czasie 1:30:03, przed SA Valchiese A (wicemistrz Włoch w sztafetowym biegu górskim) – 1:30:15 i Falchi-Lecco A – 1:32:12. Polska zajęła 8 miejsce w czasie 1:35:53.

Indywidualnie najlepszy, trzeci w 64-letniej historii biegu czas uzyskał Alberto Vender (SA Valchiese) – 29:01. Drugi czas uzyskał Francuz Sylvain Cachard - 29:35, a trzeci SłoweniecTimotej Bečan – 29:40. Najlepszy z Polaków Marcin Kubica uzyskał 18. czas – 31:19, 26. Krzysztof Bodurka – 31:54, a 36. Piotr Jaśtal – 32:40.

Najlepszy czas na podbiegu uzyskał  Alberto Vender – 19:57, a z Polaków Piotr Jaśtal – 21:43 (15. czas).

Najszybszym na zbiegu okazał się Marco Filosi (SA Valchiese) – 8:57.  Z Polaków 10. czas zbiegu uzyskał Marcin Kubica – 9:16.

W kategorii U18 drugie miejsce zajęła mistrzyni Polski w biegu na krótkim dystansie  Marlena Stokłosa – 10:18. Zawodniczka miała pecha, gdyż została przewrócona na starcie i na trasę wybiegła jako ostatnia. Zwyciężyła Elisa Peverelli (AD Media Sport ASD) – 10:11.