Menu
1 / 0
Aktualności /

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy U23 Tallinn 2021

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy U23 Tallinn 2021

54. osobowa reprezentacja Polski wystartuje w przyszłym tygodniu w mistrzostwach Europy do lat 23. Zawody odbędą się w stolicy Estonii, Tallinnie.  

W składzie biało-czerwonych nie zabraknie wschodzących gwiazd europejskiej lekkoatletyki. Na dystansie 100 metrów przez płotki wystartuje Pia Skrzyszowska, która w tym roku osiągnęła już w tej konkurencji czas 12.80.

- Pia pobiegnie nie tylko na płotkach, ale ma być też wsparciem dla sztafety sprinterskiej. W niej zobaczymy też m.in. Klaudię Adamek, która imponowała podczas World Athletics Relays na początku maja. Szans medalowych możemy też wypatrywać w starcie siedmioboistki Adrianny Sułek, czy chodziarza Łukasza Niedziałka. Optymistycznie możemy też spojrzeć na występ Kingi Królik, która jest wiceliderką europejskich tabel w biegu na 3000 metrów z przeszkodami – mówi szef szkolenia młodzieży w PZLA Marcin Góra.

Mistrzostwa Europy U23 w Tallinnie rozpoczną się 8 lipca i potrwają do niedzieli 11 lipca. Pierwotnie gospodarzem zawodów miało być Bergen, ale przed kilkoma tygodniami Norwedzy – ze względu na pandemię COVID-19 i obostrzenia dot. przekraczania granic – wycofali się z organizacji. Stolica Estonii poprzednio była gospodarzem młodzieżowych mistrzostw Europy przed 6 laty. Tydzień po młodzieżowcach na stadionie Kadrioru o mistrzostwo Europy powalcza juniorzy.

Transmisje z Tallinna przeprowadzi TVP Sport.

Pełny skład reprezentacji oraz program minutowy zawodów prezentujemy w załączniku. 

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk 

Powrót do listy

Więcej