Menu
1 / 2
Aktualności /

97. PZLA MP: Poznań ostatnim przystankiem na polskiej drodze do Tokio

97. PZLA MP: Poznań ostatnim przystankiem na polskiej drodze do Tokio
97. PZLA MP: Poznań ostatnim przystankiem na polskiej drodze do Tokio 97. PZLA MP: Poznań ostatnim przystankiem na polskiej drodze do Tokio

Od czwartkowego popołudnia emocje 97. PZLA Mistrzostw Polski. W Poznaniu do rywalizacji przystąpi przeszło 700 zawodników. Impreza jest ostatnią krajową szansą na uzyskanie minimum olimpijskiego.  

Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski w Poznaniu są finałem wielomiesięcznej walki o przepustki olimpijskie. To ostatni przystanek, na którym można jeszcze wywalczyć prawo awansu do reprezentacji olimpijskiej.

Mamy już spore grono zawodników, którzy maja minima i pewną kwalifikację olimpijską. Jestem przekonany, że tutaj w Poznaniu jeszcze ktoś do tego grona dołączy. W wielu konkurencjach możemy spodziewać się naprawdę wysokieog poziomu. – powiedział Tadeusz Osik, wiceprezes PZLA.

W związku z mistrzostwami arena lekkoatletyczna na Golęcinie przeszła szereg unowocześnień.

Poczyniliśmy duże inwestycje przed mistrzostwami Polski, zdajemy sobie sprawę jak prestiżowa to impreza – mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Zawody na Golęcinie odbędą się z udziałem publiczności, co cieszy startujących zawodników. Wśród nich jest m.in. Adrianna Szóstak, która liczy na wynik ponad 14 metrów w trójskoku czy lokalna gwiazda Patrycja Wyciszkiewicz szykująca się na mocne bieganie 400 metrów.

– Moje forma jest coraz lepsza. Na mityngu tutaj biegałam prosto po obozie w Zakopanem, więc forma nie była jeszcze optymalna. Teraz będzie lepiej, co pokazałam już na memoriale Kusocińskiego – podkreśla wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i świata w biegach sztafetowych.

Ambitne plany związane ze startem w Poznaniu ma też rekordzista Polski w rzucie oszczepem Marcin Krukowski.

–  Już na treningach widziałem, że mogę naprawdę daleko rzucać w tym sezonie. Start w mistrzostwach Polski traktuje prestiżowo. Kibice po naszym konkursie powinni być zadowoleni – przyznał zawodnik Warszawianki, który z wynikiem 89.55 jest wiceliderem światowych tabel.

Impreza wpisuje się w jubileusz 100-lecia Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Z tej okazji przy stadionie na Golęcinie kibice mogą zobaczyć plenerową wystawę poświęconą historii lekkoatletyki w regionie poznańskim.

97. PZLA Mistrzostwa Polski będą odbywać się w Poznaniu od 24 do 26 czerwca. Transmisje z zawodów w Telewizji Polskiej. Wstęp na trybuny jest biletowany.

Poznań, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej