1 / 0

Przemysław Słowikowski drugi w Kladnie

Sprinter Przemysław Słowikowski zajął drugie miejsce w biegu na 100 metrów podczas wtorkowego mityngu w Kladnie osiągając najlepszy czas w Polsce w bieżącym sezonie.

Zawodnik klubu AZS-AWF Katowice osiągnął w Czechach wynik 10.27. Na mecie szybszy od Polaka był tylko Kojo Musah, który czasem 10.17 ustanowił rekord Dani.

W konkursie rzutu dyskiem czwarte miejsce zajął Bartłomiej Stój. Dyskobol KU AZS Politechniki Opolskiej miał dwie mierzone próby, w obu uzyskał wynik ponad 61 metrów (61.28, 61.14). Wygrał Mauricio Ortega – 64.28.

Czwarty w skoku wzwyż był Norbert Kobielski. Polak po zaliczeniu 2.19 miał trzy nieudane podejścia do wysokości 2.22. Właśnie tyle skoczył zwycięzca Nauraj Singh Randhawa.

Aleksandra Gaworska zajęła piąte miejsce w biegu na 400 metrów uzyskując czas 52.47 – to drugi najlepszy wynik w karierze zawodniczki klubu AZS AWF Kraków. W Kladnie najszybsza była Brytyjka Ama Pipi – 51.08.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk