1 / 0

Poznań: Lesiewicz liderką europejskich tabel U20 w biegu na 400 metrów

Kornelia Lesiewicz pokonała bardziej doświadczone rywalki i triumfowała w biegu na 400 metrów podczas niedzielnego mityngu Poznań Athletics Grand Prix uzyskując czas 52.57.

Urodzona w 2003 roku sprinterka poprawiła w Poznaniu rekordu życiowy i wysunęła się na pozycję liderki europejskich tabel w kategorii U20. Czas 52.57 daje jej prawo startu w mistrzostwach Europy i świata U20. Na mecie wyprzedziła Igę Baumgart-Witan (52.64) oraz Małgorzatę Hołub-Kowalik (52.87).

W rzucie młotem Wojciech Nowicki osiągnął 78.42 i pokonał Pawła Fajdka (74.28). Wśród kobiet ponownie w tym sezonie triumfowała Malwina Kopron – w niedzielę w najlepszej próbie uzyskała 72.57.

Kamila Lićwinko wygrała konkurs skoku wzwyż zaliczając 1.90, później miała trzy nieudane próby na 1.93.

Najlepszym z Polaków w konkursie tyczkarzy był trzeci Piotr Lisek (5.65). Wygrał Francuz Ethan Cormont – 5.75.

Andrzej Kuch, lider krajowych tabel w skoku w dal, zwyciężył z rezultatem 7.65 pokonując o 10 centymetrów Mateusza Jopka.

W biegu na 400 metrów przez płotki Robert Bryliński wygrał z czasem 50.91, a czwarty na mecie Jakub Sobura-Durma czasem 51.46 wypełnił minimum na mistrzostwa świata U20.

Najlepszą z Polek w biegu na 1500 metrów była trzecia na mecie Martyna Galant. Siódma w rywalizacji Kinga Królik oraz dziewiąta Aleksandra Płocińska wypełniły minima na mistrzostwa Europy młodzieżowców. Wskaźnik na europejski czempionat do lat 20 uzyskała 11. na mecie Olimpii Breza.

Najlepszy w biegu na 1500 metrów panów Filip Rak czasem 3:44.32 wypełnił minima na mistrzostwa Europy i świata juniorów.

Dobre wyniki pały w biegach na 3000 metrów z przeszkodami. W gronie kobiet Natalia Bielak, która przed tygodniem w Piasecznie ustanowiła rekord Polski juniorek na dystansie 5000 metrów, wygrała z czasem 10:09.66 i wypełniła minimum na mistrzostwa Europy i świata U20. Wśród panów Mikołaj Czeronek pobiegł 8:55.49 (minimum na mistrzostwa Europy U23), a Michał Zieleń 8:58.26 (minimum na mistrzostwa świata i Europy U20).

Za 1,5 tygodnia stadion na Golęcinie będzie gospodarzem 97. PZLA Mistrzostw Polski.

Pełne wyniki: Poznań

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Łukasz Szeląg