Menu
1 / 0
Aktualności /

49 medali polskich paralekkoatletów na mistrzostwach Europy w Bydgoszczy

49 medali polskich paralekkoatletów na mistrzostwach Europy w Bydgoszczy

Z dorobkiem 49. medali – w tym piętnastu złotych – zakończyła udział w paralekkoatletycznych mistrzostwach Europy reprezentacja Polski. Impreza odbyła się na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy.

Biało-czerwoni zawodnicy zajęli w klasyfikacji medalowej trzecie miejsce – za Rosjanami oraz Ukraińcami. Jak podkreślał w komunikatach prasowych Łukasz Szeliga – prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego oraz Polskiego Stowarzyszenia Sportu Niepełnosprawnych Start – wynik ten jest satysfakcjonujący. Zawodnicy szlifują formę w kontekście igrzysk paraolimpijskich w Tokio, a na bydgoskim stadionie niejednokrotnie poprawiali rekordy życiowe.

W ostatniej sesji zawodów – w sobotnie popołudnie – biało-czerwoni mogli cieszyć się z pięciu medali, w tym złotego Mirosława Madzi w rzucie dyskiem w kat. F11, który już od pierwszej kolejki prowadził w konkursie.

Dobry rzut na początek i konkurs był mój. Ale ja tego nie wiedziałem. Nie wiedziałem który jestem i jak rzucają przeciwnicy, bo tak się umówiłem z trenerem, że po prostu skupiam się na sobie. Cieszę się i z medalu i wyniku. Przed Tokio na pewno chciałbym poprawić technikę – mówił Madzia.

Pełne wyniki i starty wszystkich reprezentantów Polski można znaleźć na stronie World Para Athletics.

Maciej Jałoszyński / materiały prasowe

Powrót do listy

Więcej