1 / 0

Montreuil: minimum olimpijskie Patryka Dobka w biegu na 800 metrów

Patryk Dobek zwyciężył w biegu na 800 metrów podczas Meeting International de Montreuil (World Athletics Continental Tour Bronze), a czasem 1:44.76 wypełnił minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio.

W dobrze obsadzonej stawce Dobek spisał się znakomicie. Wtorkowy wynik zawodnika ze Szczecina pozwolił mu także przesunąć się na piąte miejsce w polskich tabelach historycznych. Patryk Dobek od 2019 roku legitymuje się już minimum olimpijskim w biegu na 400 metrów przez płotki, w którym specjalizował się dotychczas. W Montreuil jedenaste miejsce w rywalizacji na 800 metrów zajął Adam Kszczot (1:48.23).

Damian Czykier pokonał 110 metrów przez płotki w 13.54 i zajął trzecie miejsce. Wygrał Andrew Pozzi. Brytyjczyk z czasem 13.26 wysunął się na czoło tegorocznych tabel europejskich.

Udanie na dystansie 1500 metrów zaprezentował się Michał Rozmys. Podopieczny Jacka Kostrzeby zajął piątą pozycję, a czasem 3:35.91 poprawił rekord życiowy. Wygrał Abel Kipsang – 3:33.99.

Dwie Polki stanęły na starcie biegu na 800 metrów. Lepiej spisała się Angelika Sarna, która z czasem 2:01.18 – drugi wynik w karierze – zameldowała się na mecie jako piąta. Dziewiąte miejsce zajęła Anna Sabat – 2:05.61.

Siódma w rzucie dyskiem była Daria Zabawska. Polka w najdalszej próbie posłała dysk na 57.30. Wygrała najlepsza zawodniczka ostatni lat Chorwatka Sandra Perković – 66.11.

Minimum na mistrzostwa Europy U23 w Tallinnie wywalczyła we Francji Klaudia Kazimierska. Włocławianka zajęła w biegu na 1500 metrów 11. miejsce, a czas 4:17.81 dał jej przepustkę do startu w stolicy Estonii. Wygrała Darja Barysiewicz – 4:06.91.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk