Menu
1 / 0
Aktualności /

DME Silesia 21 na nowym znaczku Poczty Polskiej

DME Silesia 21 na nowym znaczku Poczty Polskiej

W piątek, 28 maja br., Poczta Polska wprowadzi do obiegu znaczek pocztowy emisji „Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021”. Walor wydany przez Narodowego Operatora Pocztowego wpisuje się w działania mające na celu promocję największego wydarzenia lekkoatletycznego na Starym Kontynencie, które w tym roku, podobnie jak dwa lata temu, odbywają się w Polsce.

Na znaczku przedstawiono Anitę Włodarczyk i Pawła Fajdka – utytułowanych reprezentantów Polski w rzucie młotem. Sylwetki sportowców podkreślone są wyrazistym kolorem złotym, który nawiązuje do ich sukcesów oraz do chęci obrony najwyższego stopnia podium całej drużyny lekkoatletycznej. Tło waloru stanowi Stadion Śląski – miejsce, w którym rywalizować będą europejscy zawodnicy – wraz z panoramą miasta. Oprócz znaczka Poczta Polska wydała, w limitowanej wersji, kopertę FDC, czyli kopertę Pierwszego Dnia Obiegu. Przedstawia ona wnętrze areny tegorocznych zmagań.

- Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wspiera wszelkie działania, które przyczyniają się do wzmacniania roli Polski jako organizatora największych wydarzeń sportowych. Jesteśmy postrzegani jako poważny i rzetelny partner, z którym chcą współpracować największe federacje i organizacje międzynarodowe. Bardzo nas to cieszy i z pewnością na wsparciu tego wydarzenia nie poprzestaniemy. Jestem przekonana, że jeszcze wiele podobnych imprez sportowych przed nami, a co za tym idzie, liczne okazje do kolejnych wydań znaczków pocztowych i do dalszej współpracy z Pocztą Polską – powiedziała Anna Krupka, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Dzięki naszej działalności filatelistycznej możemy promować najważniejsze wydarzenia sportowe i kulturalne. Zmagania europejskich lekkoatletów kolejny raz odbędą się w Polsce. Jestem niezwykle szczęśliwy, że Poczta Polska może włączyć się w celebrację Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce i być częścią tego niezwykłego przedsięwzięcia. Żywię ogromną nadzieję, że nasi reprezentanci kolejny raz potwierdzą swoją dominację na Starym Kontynencie i obronią złoty medal – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

- Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce to wyjątkowe święto sportu. Po pierwsze Polacy bronią zdobytego dwa lata temu tytułu mistrza Starego Kontynentu. Po drugie będziemy mogli gościć na trybunach kibiców, których doping na pewno zmotywuje biało-czerwonych do walki. Cieszę się, że w przypadku tej imprezy udało nam się współpracować z Pocztą Polską. Nie każde wydarzenie otrzymuje tak wyjątkowe wyróżnienie, jakim jest znaczek pocztowy. A nam się to udało i jestem z tego bardzo dumny – stwierdził Bartłomiej Kowalski, CEO Lokalnego Komitetu Wykonawczego Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021.

Znaczek Poczty Polskiej spodobał się także jego gwiazdom: Anicie Włodarczyk i Pawłowi Fajdkowi.

To drugi znaczek, na którym się znalazłam i muszę przyznać, że to wspaniałe uczucie. Bardzo spodobała mi się kolorystyka ze złotym akcentem i jestem pewna, że to wydanie jeszcze przez lata będzie przypominać o niezwykłym wydarzeniu – powiedziała Anita Włodarczyk.

Na znaczku bardzo spodobały mi się widoczne emocje: od dumy z reprezentowanej dyscypliny po radość podczas zdobywania kolejnych osiągnieć. Myślę, że projekt świetnie oddaje to, co będziemy mogli podziwiać przez 2 dni zmagań na Stadionie Śląskim – dodał Paweł Fajdek.

Drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce są bezpośrednią kontynuacją Pucharu Europy lekkoatletów. Od 2015 roku organizowane są w cyklu dwuletnim. W 2019 roku zmagania odbywała się w Bydgoszczy, a nasza reprezentacja zdobyła na nich złoty medal. Tegoroczna edycja odbędzie się 29 i 30 maja na Stadionie Śląskim. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wspiera organizację imprez mistrzowskich oraz międzynarodowych zawodów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 na terenie Polski w 2021 roku. Drużynowe Mistrzostwa Europy otrzymały dotację w kwocie 900 000 zł.​ Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać w TVP Sport. Dla kibiców otwarte zostaną trybuny – zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa udostępnionych zostanie 7 600 miejsc.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej