1 / 0

12.92 Pii Skrzyszowskiej w Dessau-Roßlau

20-letnia Pia Skrzyszowska (AZS AWF Warszawa) w finałowym biegu na 100 metrów przez płotki podczas mityngu w Dessau-Roßlau osiągnęła czas 12.92 i pokonała aktualną mistrzynię Europy na tym dystansie Białorusinkę Elwirę Hierman.

Warszawianka już w eliminacjach czasem 13.26 wypełniła wskaźnik PZLA na mistrzostwa Europy U23. Jeszcze lepiej było w finale. Na ostatnich metrach nie dała się wyprzedzić Białorusince Hierman i finiszowała z czasem 12.92. Skrzyszowska otarła się o wynoszące 12.84 minimum olimpijskie oraz została 14. polską płotkarką, która pokonała 100 metrów przez płotki w czasie poniżej 13 sekund.

Drugie miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki zajęła Joanna Linkiewicz. Uzyskała czas 58.02 i uległa jedynie Carolinie Krafzik (57.67).

W biegu na 800 metrów Mateusz Borkowski uzyskała 1:46.01 i był na mecie drugi za Benjaminem Robertem (1:45.79).

Trzecią lokatę w biegu na 800 metrów zajęła Angelika Cichocka. Nasza zawodniczka uzyskała czas 2:01.85, a wygrała Rénelle Lamote – 2:01.66.

Po zaliczeniu w drugiej próbie 5.45 i nieudanych skokach na 5.60 na piątym miejscu zmagania tyczkarzy zakończył Piotr Lisek. Zwyciężył Sam Kendricks – 5.80.

Także piąte miejsce zajęła Klaudia Adamek. W finale biegu na 100 metrów uzyskała czas 11.44. Pilanka już w eliminacjach wynikiem 11.70 wypełniła minimum na mistrzostwa Europy U23.

Ósmy w biegu na 1500 metrów był Szymon Żywko – 3:46.11.

Pełne wyniki: Dessau-Roßlau

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk