Menu
1 / 0
Aktualności /

Reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Chodzie Sportowym 2021

Reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Chodzie Sportowym 2021

Trzynaścioro reprezentantów Polski zostało zgłoszonych do startu w inauguracyjnej edycji drużynowych mistrzostw Europy w chodzie sportowym, która odbędzie się 15 i 16 maja w Podiebradach (Czechy).

Dla polskich chodziarzy start w Podiebradach będzie kolejną szansą na wypełnienie minimum uprawniającego do startu w igrzyskach. Dotychczas wskaźnik taki uzyskała Katarzyna Zdziebło oraz trójka naszych zawodników w chodzie na 50 kilometrów – Dawid Tomala, Artur Brzozowski oraz Rafał Augustyn. Startująca w chodzie na 35 kilometrów Antonia Lorek stanie przed szansą uzyskania minimum na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Eugene. Rywalizacja na tym dystansie zadebiutuje w programie globalnego czempionatu właśnie podczas zawodów w Oregonie.

Drużynowe mistrzostwa Europy w chodzie sportowym zastępują w kalendarzu lekkoatletycznym rozgrywany od 1996 roku puchar Europy. Ostatnia edycja tej imprezy odbyła się w maju 2019 roku w Olicie, na Litwie. 1. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Chodzie Sportowym zostaną rozegrane w Podiebradach 15 i 16 maja.  

Pełny skład reprezentacji prezentujemy w załączniku.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej