Menu
1 / 2
Aktualności /

65. PZLA HMP: Kaczmarek i Duszyński z minimami na mistrzostwa Europy

65. PZLA HMP: Kaczmarek i Duszyński z minimami na mistrzostwa Europy
65. PZLA HMP: Kaczmarek i Duszyński z minimami na mistrzostwa Europy 65. PZLA HMP: Kaczmarek i Duszyński z minimami na mistrzostwa Europy

W pierwszej sobotniej sesji 65. PZLA Halowych Mistrzostw Polski Natalia Kaczmarek i Kajetan Duszyński wypełnili w biegu na 400 metrów minima na mistrzostwa Europy.

Najlepszy czas eliminacji biegu na 400 metrów panów osiągnął Kajetan Duszyński. Obrońca tytułu uzyskał 46.85 i poprawiając rekord życiowy wywalczył minimum na halowe mistrzostwa Europy. Poniżej 47 sekund pobiegł także Karol Zalewski – 46.98. Trzecia serię eliminacyjną wygrał Dariusz Kowaluk (47.14), w czwartej rywali zdystansował Jakub Krzewina (47.04).

Najszybsza w eliminacjach była Natalia Kaczmarek, która w czwartej serii osiągnęła czas 52.82 i po interesującej walce na bieżni pokonała Kornelię Lesiewicz.

Wygrało moje doświadczenie. Chciałam wygrać serię z dobrym czasem, żeby mieć dobry tor w finale – mówiła po zejściu z bieżni Kaczmarek.

Pierwszą serię eliminacyjną biegu kobiet wygrała Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka (53.38), której blisko dogonienia na ostatniej prostej była Aleksandra Gaworska (53.53). W drugim biegu najszybsza była Małgorzata Hołub-Kowalik (53.67), a w trzecim Justyna Święty-Ersetic (54.63).

Dobrze rozpoczął zmagania wieloboistów Paweł Wiesiołek. Zawodnik Warszawianki wyrównał rekord życiowy w biegu na 60 metrów (6.94) i skoczył w dal 7.44 (drugi wynik w karierze). Już po dwóch konkurencjach podopieczny Michała Modelskiego był na kursie po poprawienie rekordu życiowego w wieloboju. Udanie zaprezentował się także w pchnięciu kulą, w którym osiągnął 15.63 i zdecydowanie poprawił rekord życiowy (miał też próbę na 15.60). W skoku wzwyż Rafał Horbowicz w trzecim podejściu zaliczył 2.02, Wiesiołek zakończył tą konkurencję z rezultatem 1.99. 

Interesująco od początku zmagań wyglądała rywalizacja w pięcioboju. W biegu płotkarskim najszybsza była Adrianna Sułek (8.51), która wyprzedziła na mecie Paulinę Ligarską (8.62, rekord życiowy). Panie, walczące o przepustkę na halowe mistrzostwa Europy, toczyły też wyrównany pojedynek w skoku wzwyż. Ligarska po pokonaniu 1.80 miała trzy strącenia na 1.83. Tymczasem bydgoszczanka po zaliczeniu 1.83 trzykrotnie bez powodzenia podchodziła do 1.86. Paulina Ligarska w pchnięciu kulą wyrównała rekord życiowy osiągając 14.35. W skoku w dal lepsza była Adrianna Sułek, która uzyskała 6.08 – jej rywalka 5.96.

Pełne wyniki: Toruń

Toruń, Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej