Menu
1 / 0
Aktualności /

Nie żyje Stanisław Wołodko

Nie żyje Stanisław Wołodko

Polski Związek Lekkiej Atletyki ze smutkiem informuje, że 4 lutego zmarł czterokrotny mistrz Polski w rzucie dyskiem i rekordzista kraju w tej konkurencji Stanisław Wołodko. 

W 1976 roku startował w Igrzyskach Olimpijskich – nie awansował wówczas do finału. Od 1972 do 1983 roku jedenaście razy stawał na podium mistrzostw Polski. Złote medale krajowego czempionatu wywalczył czterokrotnie -w 1975, 1976, 1980 oraz 1981. Wielokrotny reprezentant Polski w meczach międzypaństwowych. Startował także w mistrzostwach i spartakiadach armii zaprzyjaźnionych. 3 września 1978 roku wynikiem 64.80 ustanowił rekord Polski w rzucie dyskiem. Dziś to szósty wynik w historii krajowej lekkoatletyki.

Stanisław Wołodko urodził się w 1950 roku w Wilnie. Był zawodnikiem m.in. Zawiszy Bydgoszcz. Po zakończeniu kariery pracował jako trener. W latach 90. i na początku XX wieku był koordynatorem sekcji lekkoatletycznej Warszawianki, która wówczas wygrywała klasyfikację klubowego mistrza Polski. W ostatnim czasie zajmował się młodymi sportowcami z rejonu Inowrocławia. Zmarł nagle w wieku 71 lat.

Cześć Jego Pamięci! 

Powrót do listy

Więcej