1 / 0

Metz: Jóźwik, Lewandowski i Rozmys z minimami na HME

Podczas mityngu w Metz (World Athletics Indoor Tour Silver) Joanna Jóźwik, Marcin Lewandowski i Michał Rozmys wypełnili  minima PZLA na halowe mistrzostwa Europy w Toruniu.

Joanna Jóźwik (AZS-AWF Katowice) pokonała we Francji 800 metrów w 2:02.19 i zajęła trzecie miejsce. Czas Polski jest o blisko sekundę lepszy od wskaźnika PZLA na halowe mistrzostwa Europy. Sobotni wynik plasuje Jóźwik na trzecim miejscu w europejskich tabelach. Najlepsza w Metz była Etiopka Habitam Alemu – 2:00.85.

Posiadający już minimum na mistrzostwa w Toruniu na dystansie 3000 metrów Marcin Lewandowski (AZS UMCS Lublin) po wolniejszej pierwszej części rywalizacji na 1500 metrów zameldował się na mecie jako czwarty uzyskując czas 3:39.06. Niewiele słabszy był Michał Rozmys (Barnim Goleniów) – finiszował szósty z wynikiem 3:39.48. Obaj nasi średniodystansowcy pobiegli wyraźnie szybciej od wyznaczonego na poziomie 3:42.00 minimum na mistrzostw Europy. W Metz bieg na 1500 metrów wygrał Etiopczyk Selemon Barega, który z wynikiem 3:34.62 został liderem światowych tabel.

W biegu na 60 metrów przez płotki Pia Skrzyszowska (AZS-AWF Warszawa) zajęła czwarte miejsce. W eliminacjach niespełna 20-letnia Polka uzyskała czas 8.11, w finale – mimo błędu w połowie dystansu – pobiegła szybciej osiągając 8.08. Wygrała Tobi Amusan – 8.00.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk