1 / 0

Lisowska i Jastrzębski mistrzami Polski w maratonie

Podczas rozegranych na trasie w okolicach Olesna mistrzostw Polski w maratonie złote medale wywalczyli Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn) oraz Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik).

Aleksandra Lisowska poprawiła rekord życiowy i złoty medal okrasiła czasem 2:30:47. Zawodniczka z Olsztyna biegła tempem na 2:29 – 2:30, prowadząc od ok. 25 kilometra. Drugie miejsce zajęła broniąca tytułu Aleksandra Brzezińska (2:35:20). Brąz zdobyła Anna Bańkowska (2:37:56).

Jastrzębski od początku biegł w czołówce. Po minięciu półmetka zdecydował się na atak i rozpoczął samotną walkę z trasą. Na mecie, zlokalizowanej na stadionie miejskim, zameldował się z czasem 2:12:58.

- Trasa była selektywna. Mam mieszane uczucia, bo chciałem pokusić się o minimum olimpijskie. Chcę i wiem, że mogę biegać jak europejska czołówka. To jest cel – zapewniał mistrz Polski w rozmowie z Łukaszem Panfilem podczas internetowej relacji z zawodów.

Dla Jastrzębskiego to pierwsze w karierze zwycięstwo o prymat w kraju na dystansie maratońskim. W tym sezonie biegacz z Kraśnika sięgnął już po trzy tytułu wicemistrz kraju – w biegu przełajowym, biegu na 5 000 metrów oraz na 10 kilometrów.

Drugie miejsce w Oleśnie zajął Adam Nowicki (2:13:45), a trzeci był Kamil Karbowiak (2:15:06).

Pełne wyniki: Olesno

Maciej Jałoszyński / foto: Urząd Miasta Olesna