Menu
1 / 0
Aktualności /

ORLEN Złote Kolce już 4 grudnia w TVP Sport

ORLEN Złote Kolce już 4 grudnia w TVP Sport

4 grudnia podczas emitowanego na żywo od godziny 18:00 w TVP Sport programu ORLEN Złote Kolce poznamy laureatów najbardziej prestiżowej nagrody w krajowej lekkoatletyce przyznawanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Przegląd Sportowy.

W tym roku Złote Kolce świętują jubileusz 50-lecia. Te prestiżowe nagrody, których jednym z pomysłodawców był zmarły kilkanaście dni temu Andrzej Gowarzewski, naówczas dziennikarz katowickiego Sportu, pierwszy raz przyznano w 1970 roku. Statuetki odebrali wtedy znakomita płotkarka Teresa Sukniewicz oraz świetny średniodystansowiec Henryk Szordykowski. Obostrzenia związane z trwającą pandemią nie pozwalają na zorganizowanie godnej gali, która tradycyjnie wieńczy rokroczny ranking i byłaby uświetnieniem jubileuszu 50-lecia. Dzięki kooperacji PZLA z TVP Sport udało się jednak przygotować blisko godzinny program, który w tym roku zastąpi galę.

Tradycyjnie ORLEN Złote Kolce to także nagroda dla zawodnika, który zasłużył na miano odkrycia roku. Specjalna statuetka powędruje również do najlepszego paralekkoatlety sezonu. W piątek w związku z jubileuszem rankingu podczas programu wyróżnieni zostaną także lekkoatleci 50-lecia Złotych Kolców.

ORLEN Złote Kolce – początek programu w piątek o 18:00 w TVP Sport. Powtórkę audycji będzie można zobaczyć w sportowym kanale Telewizji Polskiej w sobotni poranek.

Maciej Jałoszyński 

Powrót do listy

Więcej