Menu
1 / 0
Aktualności /

Weekend z mistrzostwami Polski U20 w Radomiu

Weekend z mistrzostwami Polski U20 w Radomiu

Ponad 630 zawodników z blisko 200 klubów z całego kraju od piątku na stadionie w Radomiu będzie rywalizować o medale 74. PZLA Mistrzostw Polski U20.  

Jedną z najciekawiej zapowiadających się konkurencji weekendowych mistrzostw jest rzut młotem panów. W tym sezonie walkę na rekordy kraju w tej specjalności toczą Dawid Piłat oraz Tomasz Ratajczak. Obecnie najlepszy wynik w historii dzierży ten pierwszy, który w sierpniu w Stalowej Woli rzucił młotem o wadze 6 kg 77.53. Emocji nie zabraknie także na bieżni. W sprintach na 100 i 200 metrów potyczkę stoczą Oliwer Wdowik i Szymon Szachniewicz, którzy na obu tych dystansach zajmują czołowe miejsca w tabelach europejskich. O kolejny dobry wynik w tym sezonie będzie chciała się postarać wicemistrzyni Polski seniorek na 1500 metrów Klaudia Kazimierska. Włocławianka w Radomiu ma pobiec również na 3000 metrów. Faworytką rywalizacji na 100 metrów przez płotki będzie z kolei Pia Skrzyszowska, która kilka dni temu na LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej poprawiła rekord Polski U20.

Radomskie mistrzostwa będą także zawodami kwalifikacyjnymi do meczu U20, który 20 września odbędzie się w Karpaczu. Na malowniczym stadionie w tym karkonoskim mieście polscy juniorzy zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z Czech.

Trzydniowe zawody rozgrywane na stadionie im. Józefa Piłsudskiego w Radomiu będą otwarte dla widzów (przeznaczona będzie dla nich trybuna A, od ul. Narutowicza), ale na terenie całego obiektu będzie obowiązywał reżim sanitarny.

Transmisje z sobotniej i niedzielnej rywalizacji przeprowadzi telewizja internetowa KP Sport. Wyniki live dostępne będą w serwisie domtel-sport.pl.

Maciej Jałoszyński 

Powrót do listy

Więcej