1 / 2

37. PZLA MP U23: II dzień rywalizacji w Białej Podlaskiej

37. PZLA MP U23: II dzień rywalizacji w Białej Podlaskiej 37. PZLA MP U23: II dzień rywalizacji w Białej Podlaskiej

Na stadionie w Białej Podlaskiej zakończyła się rywalizacja w ramach 37. PZLA Mistrzostw Polski U23.

Bieg na 200 metrów

Mistrzyni Polski z Włocławka Marlena Gola była najlepsza także w Białej Podlaskiej. Zawodniczka Podlasia uzyskała czas 23.70 i pokonała Klaudię Adamek (23.91) oraz Martynę Kotwiłę (24.80).

W biegu panów Adrian Brzeziński wygrał z wynikiem 21.18. Drugi był Mateusz Wójcik (21.35), który minimalnie pokonał Damiana Trzaskę (21.37).

Bieg na 800 metrów

Zawodniczka klubu AZS AWF Kraków Marharyta Kachanava pokonała dwa okrążenia stadionu w 2:06.82 i do brązu sprzed roku dołożyła złoty medal mistrzostw Polski U23. Druga była Milena Korbut (2:08.75), a trzecia Aleksandra Płocińska (2:09.73).

Szymon Żywko wygrał z rekordem życiowy 1:51.16. Drugie miejsce zajął Daniel Gadomski (1:51.54), a trzeci był Patryk Tanaś (1:51.99).

Bieg na 5000 metrów

Beata Topka osiągając najlepszy czas w sezonie – 17:34.47 – zdobyła złoty medal. Na mecie wyprzedziła Milenę Sadowską (17:44.44) oraz Kingę Królik (17:51.87).

W biegu panów na najdłuższym rozgrywanym w Białej Podlaskiej dystansie Patryk Kozłowski (15:02.15) pokonał Aleksandra Wiącka (15:04.51) oraz Mikołaja Czeronka (15:06.29).

Bieg na 400 metrów przez płotki

Wywalczony przed rokiem w Lublinie tytuł mistrzyni Polski do lat 23 obroniła Natalia Wosztyl (57.82). Srebrny medal zdobyła Izabela Smolińska (57.94), a trzecia Aleksandra Jaźwińska (59.52).

Wicemistrz Polski z Włocławka Gabriel Mikołajewski sięgnął w Białej Podlaskiej po tytuł w kategorii U23 osiągając czas 51.67. Rekord życiowy czasem 52.81 wyrównał srebrny medalistka Adam Jakubowski. Brąz zdobył Nikodem Wylęga – 53.23.

Sztafeta 4 x 100 metrów

Na najwyższym stopniu podium stanęły sprinterki klubu AZS AWF Katowice (45.49). Srebrne medal zdobyły zawodniczki stołecznego AZSu-AWFu (45.74), a brązowe panie z Agrosu Chełm (47.02).

W biegu panów najlepsi byli sprinterzy poznańskiego AZS-u (40.66). Drugie miejsce wywalczyli akademicy z Katowic (40.98), a trzecie zespół ze stołecznych Bielan (41.20).

Sztafeta 4 x 400 metrów

Z czasem 3:41.07 mistrzyniami Polski zostały zawodniczki klubu RLTL ZTE Radom. Na drugim miejscu finiszowały panie z AWF Katowice (3:41.52), a na trzeciej lokacie zameldowały się panie z AWF Kraków (3:45.91).

Podobnie jak w krótszej sztafecie także w biegu 4 x 400 metrów najlepsi byli panowie z OŚ AZS Poznań (3:13.15). Drugie miejsce wywalczył zespół AZSu-AWF-u Katowice (3:15.26), a trzecie zawodnicy RLTL ZTE Radom (3:17.63).

Skok w dal

Sandra Sikorska skoczyła 6.17 i minimalnie pokonała Natalię Benedykcińską (6.14). Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Bargielska (6.05).

Podopieczny Tadeusza Makaruka zdobył jedyny złoty medal dla gospodarzy mistrzostw – AZSu-AWFu Biała Podlaska. Piotr Tarkowski w najdalszej próbie poszybował na 7.62 i zdecydowanie pokonał rywali. Srebrny Bartosz Gąbka i brązowy Damian Czarnocki skoczyli 7.19, ale srebro zdobył ten pierwszy mając drugą lepsza próbę.

Skok wzwyż

Po zaliczeniu 2.06 pewny zwycięstwa Adrian Kordoński pokonał jeszcze 2.12 i zdobył złoty medal mistrzostw Polski U23. Srebrny i brązowy medalista – Maciej Grynienko oraz Jakub Bujak – zaliczyli 2.02.

Skok o tyczce

Sebastian Chmara zdobył drugi z rzędu tytuł mistrza Polski U23, pokonując w Białej Podlaskiej 4.80. Drugi był Jakub Piwowarski (4.70), a trzeci czołowy krajowy wieloboista Rafał Horbowicz (4.50).

Rzut dyskiem

Zdecydowane zwycięstwo odniosła Karolina Urban, która rzuciła 53.54 i pokonała Maję Ślepowrońską (46.08) oraz Izabelę Mendyk (43.16).

Mistrzem Polski U23 został Oskar Stachnik (57.23) i zdecydowanie pokonał Patryka Zygmunta oraz Jakuba Lewoszewskiego (51.56).

Rzut młotem

Michał Mazur rzucając 63.16 zdobył tytuł mistrza Polski i pokonał Gracjana Sabajtisa (58.81) oraz Kamila Swancara (57.82).

Pełne wyniki: Biała Podlaska

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk