Menu
1 / 0
Aktualności /

Weekendowe mistrzostwa Polski w biegach górskich

Weekendowe mistrzostwa Polski w biegach górskich

W sobotę i niedzielę na Dolnym Śląsku oraz w Beskidzie Żywieckim rozegrano mistrzostwa Polski w biegach górskich. Złote medale zdobyli Dominika Stelmach i Kamil Leśniak oraz Martyna Masłowska i Piotr Łobodziński.

Stelmach i Leśniak mistrzami Polski w biegu  górskim na ultra dystansie

8 sierpnia w Beskidzie Żywieckim, na 81-kilometrowej trasie biegu Chudego Wawrzyńca z  Rajczy do Ujsoł odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie. Poza dystansem i ograniczeniami narzuconymi przez organizatora Chudego Wawrzyńca– zakaz jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz, tylko dwa punkty odświeżania na trasie także pogoda nie sprzyjała biegaczom. W czasie startu, o godz. 4:00 temperatura wynosiła 13 stopni, ale potem przekroczyła 30. W kategorii mężczyzn oczekiwano walki pomiędzy ubiegłorocznym mistrzem Polski  Bartoszem Gorczycą i Kamilem Leśniakiem. Gorczyca nie czuł się jednak zbyt dobrze, a uraz, który odniósł na zbiegu w okolicy 50 km skłonił go do zejścia z trasy. W tej sytuacji Kamil Leśniak nie miał problemów ze zdobyciem złotego medalu. Srebrny medal zdobył Robert Faron, a brązowy, rzutem na taśmę, co w terminologii ultrasów oznacza przyspieszenie na ostatnich 20 kilometrach - Rafał Kot.

W kategorii kobiet Dominika Stelmach nie miała konkurencji do zdobycia złotego medalu. O medal srebrny walkę stoczyły Paulina Tracz i Edyta Lewandowska. Ostatecznie Paulina Tracz okazała się lepsza, a Edyta Lewandowska cieszyła się z brązowego medalu, zdobytego po wielomiesięcznym zmaganiu się z kontuzją.

Masłowska i Łobodziński mistrzami Polski w biegu alpejskim

9 sierpnia, podczas ENERVIT 11. Biegu na Wielką Sowę odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Alpejskim. Trasa biegu prowadziła z Ludwikowic Kłodzkich na szczyt Wielkiej Sowy.

Do sporej niespodzianki doszło w kategorii kobiet, bo debiutująca w mistrzostwach Polski Martyna Masłowska zdobyła złoty medal prowadząc od startu do mety. Zawodniczka radzi sobie bardzo dobrze na bieżni i ta trasa z długimi odcinkami płaskimi bardzo jej odpowiadała. Srebrny medal, podobnie jak w ubiegłym roku w Międzygórzu zdobyła Anna Ficner, a brązowy medal Dominika Wiśniewska-Ulfik po zaciętej walce z Anną Celińską.

W kategorii mężczyzn najlepiej na tej szybkiej trasie wypadł Piotr Łobodziński, który po trzecim kilometrze objął prowadzenie i nie oddał go aż do mety. Na drugim miejscu dobiegł Sylwester Lepiarz, ostro naciskany przez najlepszego zawodnika kategorii U23 Marcina Kubicę, którego kariera rozwija się bardzo obiecująco

Informacja prasowa / foto (meta mistrzostw Polski w biegu na ultra dystansie): Zbigniew Polakowski

Powrót do listy

Więcej