Menu
1 / 0
Aktualności /

Mistrzostwa świata U20 przeniesione na sierpień 2021 roku

Mistrzostwa świata U20 przeniesione na sierpień 2021 roku

Planowane pierwotnie na lipiec tego roku mistrzostwa świata U20 odbędą się w Nairobi pomiędzy 17 i 22 sierpnia 2021 roku – poinformowało World Athletics. 

Zawody w Kenii odbędą się tydzień po zakończeniu igrzysk w Tokio. W mistrzostwach będą mogli uczestniczyć zawodnicy w wieku od 16 do 19 lat. Pierwotnie impreza miała być rozgrywana pomiędzy 7 i 12 lipca bieżącego roku, ale plan ten pokrzyżowała pandemia COVID-19. Nowa data została wybrana przez World Athletics po konsultacjach z federacjami krajowymi.

Światowa federacja poinformowała także, że tegoroczne drużynowe mistrzostwa świata w chodzie sportowym zostają przeniesione o dwa lata. Impreza odbędzie się w Mińsku pomiędzy 23 i 24 kwietnia 2022 roku.

Niewielkiej zmianie uległ też termin mistrzostw świata w półmaratonie. Impreza w chińskim mieście Yangzhou odbędzie się 20 marca 2022 roku, a nie jak pierwotnie planowano 27 marca.

Trwająca pandemia COVID-19 zmusiła także organizatorów przyszłorocznych mistrzostw świata w biegach przełajowych do planów rewizji terminu zawodów. Obecnie Australia posiada restrykcyjne przepisy związane z przekraczaniem granicy. Mogą one spowodować utrudnienia w podróży na przełajowy czempionat. Impreza ma odbyć się 20 marca 2021 roku w Bathurst, ale australijscy organizatorzy rekomendują zmianę tej daty.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej