1 / 0

Krystyna Kuta druga w Europie w październiku

Po raz pierwszy w historii wyboru najlepszego lekkoatlety miesiąca w Europie w paździeniku triumfowała para zawodników z jednego kraju: Holendrzy Lornah Kiplagat i Kamiel Maase. Krystyna Kuta zajęła drugą lokatę, nominowany był również Andrzej Długosz.

Lornah Kiplagat obroniła tytuł mistrzyni świata w biegach ulicznych bijąc rekordy świata w półmaratonie i na dystansie 20 km. Bieżący sezon jest najlepszy w jej karierze - w marcu została mistrzynią świata w biegach przełajowych.
18 listopada Holenderka, urodzona w Kenii, zaatakuje rekord świata na 15 km, podczas 24. biegu Siedmiu Wzgórz w Nijmegen.

36-letni Kamiel Maase poprawił własny rekord kraju w maratonie, osiągając trzeci wynik w tym sezonie w Europie (2:08:21). Do niego należą również rekordy Holandii na 5000m (13:13.06) i na 10000m (27:26.29).

Kolejne lokaty wśród pań zajęły: Krystyna Kuta - triumfatorka maratonu w Dreźnie i Niemka Sabrina Mockenhaupt.

Maase wyprzedził Rosjanina Aleksieja Sokołowa i Francuza Pierre’a Joncheraya. Andrzej Długosz (triumfator ostatnich zawodów z cyklu Pucharu Świata w Biegach Górskich), zwycięzca w głosowaniu internautów, nie zyskał uznania w oczach przedstawicieli mediów i ekspertów.