Menu
1 / 2
Aktualności /

ORLEN TVP Sport Cup: Lićwinko i Kobielski ponownie najlepsi

ORLEN TVP Sport Cup: Lićwinko i Kobielski ponownie najlepsi
ORLEN TVP Sport Cup: Lićwinko i Kobielski ponownie najlepsi ORLEN TVP Sport Cup: Lićwinko i Kobielski ponownie najlepsi

Podobnie jak przed dwoma tygodniami Kamila Lićwinko i Norbert Kobielski okazali się najlepsi w konkursie skoku wzwyż rozegranym w ramach projektu Lekkoatletyczny Czwartek – ORLEN TVP Sport Cup.  

Kamila Lićwinko rozpoczęła zmagania w studio Telewizji Polskiej od zaliczenia w trzeciej próbie wysokości 1.78. Później bez problemu pokonała 1.82 oraz 1.85 i w drugim skoku zaliczyła 1.88. Następnie zawodniczka białostockiego Podlasia bez powodzenia atakowała 1.91.

Wśród mężczyzn walkę o zwycięstwo stoczyli Norbert Kobielski i Sylwester Bednarek. Panowie konkurs zaczęli od pokonania 2.13, aby następnie bez problemu uporali się z wysokością 2.18. Zmagania rozstrzygnęły się na poziomie 2.22. Kobielski skoczył tyle w pierwszym skoku, Bednarek nie uporał się z tą wysokością. Pewny triumfu Inowrocławianin bez powodzenia atakował jeszcze 2.26 i 2.30.

Konkurs skoku wzwyż w studiu Telewizji Polskiej zakończył sześciotygodniowy projekt ORLEN TVP Sport Cup. Organizatorami wydarzenia były Polski Koncern Naftowy ORLEN, Telewizja Polska oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki. 

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej