Menu
1 / 2
Aktualności /

5.60 Piotra Liska podczas ORLEN TVP Sport Cup

5.60 Piotra Liska podczas ORLEN TVP Sport Cup
5.60 Piotra Liska podczas ORLEN TVP Sport Cup 5.60 Piotra Liska podczas ORLEN TVP Sport Cup

Piotr Lisek skacząc 5.60 zwyciężył w konkursie tyczkarzy zorganizowanym w ramach Lekkoatletycznego Czwartku, czyli projektu ORLEN TVP Sport Cup. W rywalizacji pań triumfowała Victoria Kalitta.

Lisek zwycięstwo zapewnił sobie już na wysokości 5.20. Później bez problemu pokonał 5.40 oraz w drugiej próbie 5.60. Trzy skoki na 5.70 nie były już udane.

- Cieszę się, że mogłem wreszcie poczuć emocje związane z konkursem. Dobrze wrócić do rywalizacji – podkreślił Piotr Lisek

Drugie miejsce w konkursie zajął Paweł Wiesiołek. Najlepszy obecnie polski wieloboista wynikiem 5.00 poprawił rekord życiowy ze stadionu. Trzeci był Sebastian Chmara (syn halowego mistrza świata), który zaliczył 4.80. Czwarte miejsce zajął Adrian Kupczakk – 4.60.

Przed budynkami Telewizji Polskiej rywalizowały także panie. 4 metry zaliczyły Victoria Kalitta i Kamila Przybyła, ale zwyciężyła ta pierwsza zaliczając wysokość już w drugiej próbie. Trzecia była Anna Łyko (3.80), czwarta Agnieszka Kaszuba (3.80).

Za tydzień parking przed gmachami Telewizji Polskiej ponownie zamieni się w arenę do pchnięcia kulą. Transmisję przeprowadzi TVP Sport.

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej