Menu
1 / 0
Aktualności /

Mistrzostwa Europy U18 w Rieti przeniesiono na rok 2021

Mistrzostwa Europy U18 w Rieti przeniesiono na rok 2021

Mistrzostwa Europy U18, które pierwotnie miały odbyć się w lipcu w Rieti zostały przeniesione na sezon 2021 – taką decyzję podjęło European Athletics. 

Zawody miały odbyć się pomiędzy 16 i 19 lipca, ale z powodu trwającej pandemii zostaną opóźnione o rok. Dokładna data nie została jeszcze wskazana.

- Z przyjemnością ogłaszam, że tegoroczne mistrzostwa Europy do lat 18 w Rieti odbędą się w tym mieście w 2021 roku. Rada European Athletics jest przekonana, że w tych trudnych czasach ważnym jest wspieranie młodych zawodników i umożliwienie im konkurowania z rówieśnikami z całej Europy – powiedział Bułgar Dobromir Karamarinov, pełniący tymczasowo funkcję prezydenta European Athletics.

Podczas dwudniowej wideokonferencji władze europejskiej lekkoatletyki zdecydowały także o odwołaniu drugiej edycji meczu Europa – Stany Zjednoczone, planowanego w Mińsku na 2021 roku. Uzasadnieniem tej decyzji jest natłok wydarzeń lekkoatletycznych w przyszłym sezonie. Poinformowano także, że kolejny mecz ma odbyć się w 2023 roku w USA.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej