Menu
1 / 0
Aktualności /

Gospodarza ME 2024 poznamy dopiero w listopadzie

Gospodarza ME 2024 poznamy dopiero w listopadzie

Gospodarza mistrzostw Europy na rok 2024 European Athletics wybierze dopiero jesienią, a nie tak jak pierwotnie planowano w maju. Jednym z kandydatów jest Stadion Śląski, a oficjalna nazwa projektu to Katowice-Silesia 2024.

Władze europejskiej lekkoatletyki zdecydowały, że ostateczna prezentacja kandydatów będzie miała miejsce w dniach 10 – 12 listopada w Paryżu.

- Nasza aplikacja, w wersji online, została już zgodnie z planem przekazana do European Athletics. Wysłaliśmy również broszurę, będącą tak naprawdę wyciągiem z aplikacji, do członków rady. Muszę też podkreślić, że wręcz wzorowo układa się współpraca pomiędzy samorządem województwa, władzami Katowic i Stadionem Śląskim – relacjonuje dyrektor ds. międzynarodowych PZLA Piotr Długosielski.

Federacja europejska zdecydowała, że kandydaci – drugim jest Rzym – będą mieli nieco więcej czasu na prezentację swoich ofert tuż przed finałowym głosowaniem.

- Zwykle prezentacja przed Radą European Athletics trwa kwadrans. Dziś już wiemy, że w listopadzie na przedstawienie wszystkich naszych atutów będziemy mieli 20 minut – dodaje Piotr Długosielski.

Jesienią powinniśmy poznać także gospodarzy imprez sezonu 2023 – halowych mistrzostw Europy oraz mistrzostw Europy do lat 20 i 23. Dopiero wiosną 2021 roku wybrany będzie natomiast gospodarz europejskiego czempionatu w biegach przełajowych na sezon 2022. Wśród zainteresowanych organizacją tych zawodów znajduje się Kraków.

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej