Menu
1 / 0
Aktualności /

Zacięta rywalizacja w skoku o tyczce w Szczecinie

Zacięta rywalizacja w skoku o tyczce w Szczecinie

W III Szczecińskim Mityngu Skoku o Tyczce nie padły rekordy imprezy, ale emocji nie zabrakło: trzy najlepsze zawodniczki pokonały tę samą wysokość, Holendrowi Menno Vloonowi zwycięstwo przyniosła trzecia próba na 5.74.

W rywalizacji kobiet Wenezuelka Robeilys Peinado, Szwedka Angelica Bengtsson i Białorusinka Iryna Żuk w drugiej próbie zaliczyły 4.37, a w pierwszej – 4.52. Cała trójka zakończyła konkurs z wynikiem 4.60, wygrała pierwszą ważną próbą Peinado, która w tym roku poprawiła halowy rekord kraju aż o 26 cm (z 4.52 na 4.78). Kamila Przybyła i Agnieszka Kaszuba osiągnęły wysokość 4.22.

Menno Vloon zwyciężył wynikiem 5.74, po 5.64 pokonali Chińczyk Yao Jie (obaj poprawili rekordy życiowe) oraz Robert Sobera (najlepszy wynik w sezonie). Na piątej pozycji uplasował się Mateusz Jerzy 5.54 (drugi wynik w karierze).
W obu konkursach bezskutecznie atakowano rekordy mityngu wynoszące 4.63 (Alysha Newman CAN i Li Ling CHN) oraz 5.78 (aż pięciu rekordzistów – Paweł Wojciechowski, Shawnacy Barber CAN, Piotr Lisek, Kurtis Marschall AUS i Claudio Stecchi ITA). 

/Janusz Rozum

Powrót do listy

Więcej