1 / 0

Luksemburg: Pia Skrzyszowska najszybszą juniorką Europy

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się w pierwszym starcie tego sezonu Pia Skrzyszowska (AZS-AWF Warszawa). Na zawodach w Luksemburgu dwukrotnie poprawiała najlepszy wynik w Europie w kategorii U20 na dystansie 60 metrów.

Polka już w eliminacjach osiągnęła czas 7.35, słabszy zaledwie o 0.01 sekundy od rekordu życiowego. Nieco ponad pół godziny później zawodniczka z Warszawy poprawiła się na 7.33 i wygrała finał. Po zmaganiach w Luksemburgu Pia Skrzyszowska jest liderką europejskich tabel U20 w biegu na 60 metrów.

Tradycyjnie podczas luksemburskiego mityngu mierzone są także oficjalne międzyczasy na dystansie 50 metrów. W eliminacjach naszej zawodniczce odnotowano rezultat 6.34, w finale 6.32. Te wyniki plasują niespełna 19-letnią Polkę na pozycji liderki światowych tabel.

Na dystansie 1500 metrów trzecie miejsce zajął Adam Czerwiński (3:43.47). Szymon Żywko z czasem 3:54.12 został sklasyfikowany na 17. lokacie. Najlepszy był Kenijczyk Evans Kipchumba – 3:42.57.

Pełne wyniki: Luksemburg

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk