Menu
1 / 0
Aktualności /

ORLEN Copernicus Cup otworzy serię wielkich imprez w Kujawsko-Pomorskiem

ORLEN Copernicus Cup otworzy serię wielkich imprez w Kujawsko-Pomorskiem

Wielkie gwiazdy światowej lekkiej atletyki wystąpią 8 lutego w mityngu halowym ORLEN Copernicus Cup 2020. Będzie to jedna z czterech wielkich imprez lekkoatletycznych, które zaplanowane są w województwie kujawsko-pomorskim.

– Zaczynamy od jednego z najlepszych na świecie mitingów lekkoatletycznych, czyli ORLEN Copernicus Cup. Niedługo później, również w Toruniu, odbędą się halowe mistrzostwa Polski. 30 maja w Bydgoszczy czołówka lekkoatletów będzie rywalizowała podczas mitingu poświęconego pamięci Ireny Szewińskiej, a w czerwcu jednym z ostatnich sprawdzianów przed igrzyskami będą mistrzostwa Polski seniorów, które odbędą się we Włocławku – mówi prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

ORLEN Copernicus Cup 2020, który jest zaliczany do World Athletics Indoor Tour, ściągnie wielu mistrzów. Choćby w skoku o tyczce konkurencja będzie ogromna, bo zmierzą się ze sobą Armand Duplantis, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Timur Morgunow i Melker Svärd Jacobsson.

– Do tego zaplanowaliśmy wiele bardzo ciekawych pojedynków, a składy niektórych konkurencji będą wręcz kosmiczne, czyli takie, jakich w Polsce jeszcze nie oglądaliśmy. Już niebawem będziemy mogli zdradzić wszystkie szczegóły, ale zapewniam, że będzie bardzo ciekawie – dodaje Wolsztyński.

Zainteresowanie kibiców lutowym mitingiem w Toruniu jest bardzo duże, a już w tej chwili sprzedanych jest większość biletów. Organizatorzy, mimo wielkiego zainteresowania, zarezerwowali część miejsc dla liczących minimum 15 osób klubów kibica. Imprezę wspiera miasto Toruń i ORLEN oraz województwo kujawsko- pomorskie.

– Przypomnę, że już w przyszłym roku w Toruniu mamy halowe mistrzostwa Europy. W trakcie ORLEN Copernicus Cup 2020 pojawią się przedstawiciele europejskiej federacji, którzy będą sprawdzać, jak sobie radzimy z organizacją – mówi Wolsztyński.

ORLEN Copernicus Cup 2020 odbędzie się 8 lutego w Arenie Toruń. Rok temu toruńskie zawody zostały uznane przez IAAF najlepszym mityngiem lekkoatletycznym w Europie.

Informacja prasowe

Powrót do listy

Więcej