Menu
1 / 0
Aktualności /

Zaprezentowano program minutowy ME Paryż 2020

Zaprezentowano program minutowy ME Paryż 2020

European Athletics zaprezentowało program minutowy przyszłorocznych mistrzostw Europy w Paryżu. Jedną z ciekawostek będzie ostatnia konkurencja zawodów – imprezę zakończy bieg na 1500 metrów do dziesięcioboju.

Zawody rozpoczną się 25 sierpnia od popołudniowej sesji kwalifikacyjnej. Pierwszy finał zostanie rozegrany dzień później – będzie nim pchnięcie kulą pań. Na prośbę norweskiej gwiazdy Karstena Warholma organizatorzy tak ułożyli program minutowy by mistrz świata mógł powalczyć o medal tak w swojej koronnej konkurencji, czyli biegu na 400 metrów przez płotki jak i na tym samym dystansie bez płotków. Układ konkurencji przewiduje, że mistrzostwa nie zakończą się tradycyjnie sztafetami  4 x 400 metrów. W niedzielę 30 sierpnia kibice najpierw zobaczą rywalizację w biegach rozstawnych, później finały na 800 (panów) i 1500 metrów (kobiet). Punktem kulminacyjnym mistrzostw będzie natomiast walka dziesięcioboistów w biegu na 1500 metrów – Francuzi liczą tutaj na sukces swojego bohatera, rekordzisty świata Kevina Mayera.

Eliminacje skoku w dal (pań i panów) zostaną rozegrane na placu Trocadéro. Miejsce to położone jest w centrum miasta, powyżej Placu Warszawskiego vis a vis Wieży Eiffla. W tym samym miejscu zlokalizowana będzie meta półmaratonu. 

Ze szczegółami programu można się zapoznać m.in. na stronie European Athletics.

25. Mistrzostwa Europy odbędą się w Paryżu pomiędzy 25 i 30 sierpnia 2020 roku.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk 

Powrót do listy

Więcej