1 / 0

Tilburg: Gosk piąta w biegu przełajowym EA

Anna Gosk-Bańkowska zajęła piąte miejsce w biegu przełajowym w Tilburgu (International Warandecross Tilburg z cyklu European Athletics Permit) rozegranym na dystansie 8 kilometrów.

Triumfatorką biegu w czasie 26:48 została 22-letnia Dunka Anna Emilie Møller, czterokrotna mistrzyni Europy U23 (w biegu przeszkodowym, przełajowym i na 5000 m), wyprzedzając o 31 sekund Waleriję Żandarową (rekordzistkę Gruzji na 5000 m, Rosjankę do 2018 r.). Trzecie miejsce zajęła Samrawit Mengsteab (Erytrejka w barwach Szwecji) 27:35, a czwarte – Diane van Es (Holandia) 27:38.
Anna Gosk osiągnęła czas 27:49. Przed rokiem w tej samej imprezie zawodniczka Podlasia Białystok uplasowała się na trzeciej pozycji, a następnie w Mistrzostwach Europy w Tilburgu była czternasta.
W niedzielnym biegu startowały jeszcze dwie nasze zawodniczki, Aleksandra Brzezińska (jedenasta, 28:19) i Katarzyna Broniatowska (piętnasta, 29:12).

Szczegółowe wyniki:     TILBURG