Menu
1 / 0
Aktualności /

Łasickiene i Warholm lekkoatletami roku w Europie

Łasickiene i Warholm lekkoatletami roku w Europie

Skoczkini wzwyż Marija Łasickiene oraz płotkarz Karsten Warholm zostali lekkoatletami roku w Europie. Wyniki plebiscytu European Athletics ogłoszono podczas uroczystej Gali Golden Tracks w Tallinnie.

Łasickiene została w tym roku trzeci raz z rzędu mistrzynią świata, wygrała także halowe mistrzostwa Europy oraz igrzyska wojska. Na koniec sezonu piastuje pierwsze miejsce w tabelach światowych. Występująca pod neutralną flagą Rosjanka jest trzecią w historii przedstawicielką skoku wzwyż, która triumfowała w przeprowadzanym od 1993 roku plebiscycie.

Świetny sezon ma za sobą także Warholm. Norweg trzykrotnie w minionych miesiącach poprawiał rekord Europy, a sezon zakończył obroną tytułu mistrza świata w biegu na 400 metrów przez płotki. Warto przypomnieć, że po pierwszym złocie globalnego czempionatu – w 2017 roku – Warholma uznano wschodzącą gwiazdą europejskiej lekkoatletyki. W finałowej czwórce tegorocznego plebiscytu European Atheltics znalazł się także Paweł Fajdek.

Niemiecki wieloboista, mistrz świata z Dohy, Niklas Kaul oraz młodziutka ukraińska skoczkini wzwyż, rekordzistka świata juniorek, Jarosława Mahuczich zostali uznani wschodzącymi gwiazdami lekkoatletyki w Europie. Wśród pań w tej kategorii nominowana była Ewa Swoboda.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej