1 / 7

Tarnów: II dzień PZLA Mistrzostw Polski U16

Tarnów: II dzień PZLA Mistrzostw Polski U16 Tarnów: II dzień PZLA Mistrzostw Polski U16 Tarnów: II dzień PZLA Mistrzostw Polski U16 Tarnów: II dzień PZLA Mistrzostw Polski U16 Tarnów: II dzień PZLA Mistrzostw Polski U16 Tarnów: II dzień PZLA Mistrzostw Polski U16 Tarnów: II dzień PZLA Mistrzostw Polski U16

W klasyfikacji województw w PZLA Mistrzostwach Polski U16 zwyciężyło Pomorskie, z siedmioma złotymi medalami, wśród klubów na wyróżnienie zasługuje LKS Stal Mielec z sześcioma medalistami.

Młodziczki
300 m
Najszybszy bieg w historii – czołowa piątka z rekordami życiowymi poniżej 40 sekund. Czwórka najszybszych na 100 m i na tym dystansie była nie do pokonania. Jeszcze na kilka metrów przed metą zanosiło się na drugie złoto dla Aleksandry Piotrowskiej (39.60), która jednak o 11 setnych sekundy została wyprzedzona przez brązową na 100 m – Martynę Seń (39.49), brąz dla drugiej z Martyn, Gaweł (39.68).
1000 m
Z jedenastym czasem przystąpiła do rywalizacji Małgorzata Strzeżysz (2:57.64, poprzednia życiówka 3:04.91), po bardzo dobrym taktycznie biegu na dwieście metrów przed metą objęła prowadzenie, jednak 30 metrów przed końcem biegu została wyprzedzona przez wicemistrzynię sprzed roku – Julię Gruchałę (2:56.80). Brąz – dla Pauliny Rębacz (2:59.07). Wysoki poziom, 15 najszybszych z rekordami życiowymi.
80 m przez płotki
Najszybsze finalistki sprzed roku, Julia Winogrodzka (11.83) i Anna Skowronek (11.86). Kończą mistrzostwa z identycznym dorobkiem – Julia była druga w skoku w dal, a Anna wygrała 200 m przez płotki. Drugi brąz w br. zdobywa Maja Olszak (11.92), poprzedni – w pięcioboju w Krakowie.
Skok wzwyż
Trzykrotnie poprawiany rekord życiowy przyniósł triumf 14-letniej Hannie Grabowskiej (1.71), Katarzyna Kokot (1.67) zdobyła srebro, a 14-letnia Emilia Twardowska (1.65) brąz.
Skok o tyczce
Trzy Mazowszanki poprawiły rekordy życiowe, ale uległy faworytce z Pomorza – Marii Bartel (3.50). Natalia Olszewska zaliczyła 3.35 a Aleksandra Pawlak – 3.25.
Pchnięcie kulą
Liderka tabel Zuzanna Maślana (14.08) była klasą dla siebie, poprawiła rekord życiowy o pół metra i wygrała z przewagą 137 cm. Anna Kicińska (12.71), czwarta w pchnięciu kulą, pokonała Julię Przyboś (12.13), mistrzynię w tej konkurencji.
Rzut oszczepem
Liderka tabel nie weszła do wąskiego finału, wygrała Natalia Tobiasz (38.43) prowadząc od pierwszej kolejki. Srebro dla Marceliny Markiewicz (37.45), brąz dla Małgorzaty Adamczyk (35.92).
Młodzicy
300 m
Faworyt Maciej Chmiel (35.61) jako jedyny zszedł poniżej 36 sekund, Samuel Olisiejko (36.03) był drugi również na 100 metrów (i trzeci na 300 m przed rokiem), brąz dla Michała Łowickiego (36.19).
1000 m
Miłosz Wesołowski (2:39.61) na ostatnich 150 metrach wypracował sobie dwusekundową przewagę. Niespodziewane srebro dla Oliwiera Jaworskiego (2:40.64, życiówka poprawiona o pięć sekund), zwycięzcy drugiej serii, brąz dla Adama Wąchały (2:41.82).
110 m przez płotki
Marcin Jung (15.24) pokonał Huberta Selerzyńskiego (15.36) i Igora Filara (15.56), odpowiednio wicemistrza i mistrza na 200 m przez płotki.
Skok w dal
Przed rokiem Jakub Robotnikowski (6.59) o centymetr przegrał brązowy medal, w Tarnowie wygrał ostatnim skokiem zwyciężając Jana Wieczorka (6.56), lidera tabel. Mikołaj Kołodziejak (6.47) sięgnął po brąz. W wąskim finale tylko Wieczorek bez życiówki.
Rzut dyskiem
W piątej kolejki prowadzący Tomasz Ośkiewicz został wyprzedzony o siedem centymetrów przez Wojciecha Lewkowicza (58.21), w ostatnim rzucie w konkursie Tomek odpowiedział w mistrzowski sposób – wynikiem 59.88, o prawie sześć metrów dalej od rekordu życiowego sprzed tygodnia. Trzecie miejsce zajął Noel Pilarski (56.21).
Rzut młotem
Zdecydowany lider tabel nie zaliczył żadnej odległości, czołowa piątka z życiówkami, wygrał Marcin Sobiesiak (51.19), przed Wiktorem Złotowskim (50.59) i Alanem Witasem (50.26).

Pełne wyniki:  TARNÓW