Menu
1 / 6
Aktualności /

DME Bydgoszcz 2019: biało-czerwoni w walce o historyczne sukcesy

DME Bydgoszcz 2019: biało-czerwoni w walce o historyczne sukcesy
DME Bydgoszcz 2019: biało-czerwoni w walce o historyczne sukcesy DME Bydgoszcz 2019: biało-czerwoni w walce o historyczne sukcesy DME Bydgoszcz 2019: biało-czerwoni w walce o historyczne sukcesy DME Bydgoszcz 2019: biało-czerwoni w walce o historyczne sukcesy DME Bydgoszcz 2019: biało-czerwoni w walce o historyczne sukcesy DME Bydgoszcz 2019: biało-czerwoni w walce o historyczne sukcesy

Walczcie do końca, nie poddawajcie się. Nic tak pięknie nie uhonoruje jubileuszu 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki jak zdobyty, wspólnymi siłami, tutaj w Bydgoszczy medal drużynowych mistrzostw Europy – mówił podczas tradycyjnego spotkania organizacyjnego reprezentacji dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki. Jutro wieczorem początek zmagań na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka.  Kapitanem reprezentacji został Marcin Lewandowski.

Słów szefa szkolenia słuchali sportowcy, którzy jutro w biało-czerwonych strojach z orzełkiem na piersi zaczną walkę o historyczny triumf w drużynowych mistrzostwach Europy. Przed dwoma laty we Francji Polska zajęła drugie miejsce, ulegając jedynie ekipie niemieckiej. Teraz chęć zwycięstwa nad sąsiadami z zachodu jest jeszcze większa. Polski zespół przystępuje do bydgoskiej imprezy niezwykle zmotywowany. Wszyscy reprezentanci zgodnie podkreślają, że woli walki im nie zabraknie. Justyna Święty-Ersetic kilka dni temu zapowiadała, że w Bydgoszczy lekkoatleci stworzą znakomite show. Wtórował jej oszczepnik Marcin Krukowski, który podkreślał iż dodatkowym atutem biało-czerwonych będzie stadion oraz polska publiczność.

Jak mówi dyrektor Kęcki PZLA traktuje imprezę niezwykle prestiżowo. Jednym z powodów jest jubileusz 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Drugim fakt, że „drużynówka” jest kolejnym ważnym etapem czterolecia.

- Bydgoszcz to kolejny przystanek na drodze do Tokio. To kolejna szansa na sprawdzenie się w pojedynkach z najlepszymi. Ostatnie starty międzynarodowe z minionych miesięcy – w Berlinie, Glasgow czy Londynie – pokazują, że mamy mocną i wyrównaną ekipę. Nie mam wątpliwości, że w Bydgoszczy ponownie kibice zobaczą siłę polskiej lekkoatletyki. – stwierdza Krzysztof Kęcki.

Początek sportowych zmagań podczas 8. Drużynowych Mistrzostw Europy na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w piątek o 18:30. Pierwszą konkurencją będzie rzut dyskiem pań z udziałem Darii Zabawskiej. Później bydgoskiej publiczności zaprezentują się m.in. w biegach eliminacyjnych Patryk Dobek, Karolina Kołeczek czy Justyna Święty-Ersetic.

Bilety na mistrzostwa są jeszcze dostępne w kanałach sprzedaży. Transmisje z Bydgoszczy przeprowadzi TVP Sport oraz Eurosport. 

Bydgoszcz, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk, Marek Biczyk 

Powrót do listy

Więcej