Menu
1 / 0
Aktualności /

Gwiazdy na 5. Memoriale Zygmunta Szelesta

Gwiazdy na 5. Memoriale Zygmunta Szelesta

Gwiazdy na Memoriale Zygmunta Szelesta Czwarta zawodniczka igrzysk olimpijskich Maria Andrejczyk i młodzieżowy mistrz Europy Cyprian Mrzygłód będą gwiazdami 5. Memoriału Zygmunta Szelesta, który 17 sierpnia odbędzie się na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego przy Marymonckiej.

Andrejczyk wraca w tym roku do dalekiego rzucania po przerwie spowodowanej kontuzją. 23-latka wypełniła już minimum na mistrzostwa świata w Dausze (62.99 m), a w Warszawie spróbuje swój najlepszy wynik sezonu poprawić.

Mocno liczę na pomoc kibiców. Mam świetne wspomnienia z Memoriału Szelesta i cieszę się, że znów w nim wystartuję. Moja forma powinna być ciekawa, bo będę tydzień po Drużynowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy i tydzień przed mistrzostwami Polski w Radomiu – mówi nasza oszczepniczka.

Mrzygłód jest polską nadzieją na przyszłość. Młody zawodnik rozwija się w znakomitym tempie (w ciągu trzech lat poprawił rekord życiowy o 10 metrów, dziś wynosi on 84.97 m), co potwierdził złotym medalem podczas lipcowych młodzieżowych mistrzostw Europy w Gavle. Rzut oszczepem będzie ozdobą piątej edycji Memoriału.

Gwiazd lekkiej atletyki nie zabraknie też jednak w innych konkurencjach. Rywalizację w skoku wzwyż uświetni pojedynek halowego mistrza Europy z Belgradu (2017) Sylwestra Bednarka z brązowym medalistę tegorocznych MME Norbertem Kobielskim. Obaj spróbują na stadionie przy Marymonckiej doskoczyć do wysokości 2,30 m - tyle wynosi minimum na wrześniowe MŚ.

Gwiazdą biegu na 400 metrów będzie halowa mistrzyni Europy w sztafecie z Glasgow (2019) Anna Kiełbasińska. Zawodniczka SKL-u Sopot na najdłuższym sprinterskim dystansie zmierzy się z klubowymi podopiecznymi Aleksandra Matusińskiego: członkinią „złotej” sztafety z MME Karoliną Łozowską oraz Adrianną Janowicz, która dwa lata temu zajęła ze sztafetą 4x400 m drugie miejsce na zawodach IAAF World Relays.

Memoriał Szelesta to zawsze wspaniała atmosfera i możliwość rywalizacji na doskonałym stadionie, gdzie - dzięki podwójnej nawierzchni Mondo - przy dobrej pogodzie padają świetne rezultaty. W tym roku zawody będą ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Polski. Tym bardziej warto więc na stadionie AWF-u być – zachęca Matusiński.

Zawody rozpoczną się o godz. 17:00, transmisję przeprowadzi internetowa telewizja KP Sport. Wstęp jest bezpłatny. 5. Memoriał Zygmunta Szelesta to największe lekkoatletyczne wydarzenie roku w stolicy. Jego organizatorem jest Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, a partnerami InterEuropol Piekarnie Szwajcarskie, Tamex, Kris-Luft, ProSM, Gregsoft Group, AWF Warszawa, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Tomasz Kasjaniuk Fotografia Sportowa, Miasto Stołeczne Warszawa, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Park Wodny Warszawianka, Czwórka Polskie Radio i Hotel Partner w Warszawie.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej