Menu
1 / 0
Aktualności /

Mila Janusza Kusocińskiego w warszawskich Łazienkach

Mila Janusza Kusocińskiego w warszawskich Łazienkach

W 1932 roku Janusz Kusociński zdobył pierwszy złoty medal olimpijski dla Polski w konkurencji męskiej. W rocznicę tego wydarzenia zapraszamy na absolutnie wyjątkowy bieg, który odbędzie się w symbolicznej lokalizacji.

Łazienki Królewskie, w których mistrz był zatrudniony, mieszkał i trenował, ugoszczą biegaczy na atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, specjalnie wyświetlonej trasie. Dystans: MILA KUSOCIŃSKIEGO!

„Największą sensacją igrzysk był bieg na 10 000 metrów. Czterdzieści tysięcy widzów na stadionie i 1200 dziennikarzy było pewnych, że koalicja fińska Iso-hollo i Virtanen, …, rozgromi całą stawkę i że jedynym, który nie poniesie klęski, a tylko porażkę, będzie Polak. Jeden tylko człowiek był pewny swego zwycięstwa – Kusociński ” - w ten sposób relacjonował "Przegląd Sportowy" zdobycie pierwszego złotego medalu olimpijskiego dla Polski przez mężczyznę.

31 lipca zapraszamy miłośników biegania na ścieżki, które niejednokrotnie przemierzał najszybszy ogrodnik świata, prekursor nowoczesnych metod treningowych, mistrz olimpijski i wicemistrz Europy, dziesięciokrotny mistrz kraju – Janusz „Kusy” Kusociński. 

plansza_mila kusocinskiego-czerwony-01

Na symbolicznym dystansie Mili Kusocińskiego (1932 metry) będziecie mieli szansę rywalizować, ścigać się o atrakcyjne nagrody lub po prostu, w przyjacielskiej atmosferze, podziwiać wieczorne krajobrazy najpiękniejszego warszawskiego parku

***

Kiedy: 31 lipca (środa) 22.00

Gdzie: Łazienki Królewskie (wejście od ul.Gagarina)

Dystans: 1932 metry (Mila Kusocińskiego)

Zapisy: Domtel-Sport

Klasyfikacje wiekowe: <19, rocznik: 2000 i młodsi; 20-29, rocznik: 1999 – 1990; 30-39, rocznik: 1989 – 1980; 40-49, rocznik: 1979 – 1970; 50-59, rocznik: 1969 – 1960; 60+ rocznik: 1959 i starsi

Uczestnicy pobiegną w trzech seriach: ZŁOTA MILA KUSOCIŃSKIEGO - dla chcących pobiec szybciej niż w 8 minut; SREBRNA MILA KUSOCIŃSKIEGO - dla chcących pobiec szybciej niż w 12 minut; BRĄZOWA MILA KUSOCIŃSKIEGO - liczy się udział w biegu.

Każdy uczestnik biegu otrzyma nowy minialbum Wydawnictwa BOSZ z serii Medaliści, poświęcony osobie Janusza Kusocińskiego. Jego krótką i tragiczną, ale jakże bogatą historię przedstawia dziennikarz sportowy, Stefan Szczepłek.

***

Organizatorzy: Muzeum Łazienki Królewskie, New Balance, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Royal Runners Club

Patroni: Polski Związek Lekkiej Atletyki, Polski Komitet Olimpijski

Partnerzy: Klinika Fizjoterapii i Rehabilitacji Sportowej Dr Łokieć, Bieganie.pl

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej