Menu
1 / 0
Aktualności /

Szybka Kiełbasińska i dalekie rzuty oszczepem na GP Sopotu im. J. Sidły

Szybka Kiełbasińska i dalekie rzuty oszczepem na GP Sopotu im. J. Sidły

Wysoką formę utrzymuje Anna Kiełbasińska – w niedzielę w Sopocie pokonała 400 metrów w czasie 51.79. Podczas 22. Grand Prix im. Janusza Sidły dobrze spisali się oszczepnicy, a Michał Haratyk ponownie pchnął kulą ponad 21 metrów.

Zawodniczka SKLA Sopot podczas niedzielnego mityngu na Stadionie Leśnym osiągnęła drugi wynik w karierze. Z wynikiem 51.79 Kiełbasińska zdecydowanie pokonała Kubankę Roxanę Gomez (52.46) oraz sprinterkę z RPA Zeny Van Der Walt (52.89).

Dobre wyniki padły w konkurencji memoriałowej, czyli rzucie oszczepem panów. Zwycięstwo dzięki próbie z czwartej kolejki na 82.33 odniósł Marcin Krukowski. Polak pokonał Białorusina Pavla Mialeszkę (80.46), z którym onegdaj wygrał tytuł wicemistrza Europy juniorów. Trzecie miejsce zajął Hubert Chmielak – po dwu latach oszczepnik gdańskiego AWFiS-u ponownie przekroczył 80 metrów uzyskując w Sopocie 80.12. Czwarte miejsce zajął Łotysz Gatis Cakss – 79.01.

Z myślą o Michale Haratyku przed główną trybuną sopockiego stadionu zamontowano koło przywiezione specjalnie na konkurs z Ośrodka Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie. Organizatorzy chcieli tym samym ułatwić rekordziście Polski poprawienie swojego najlepszego wyniku. Niestety kulomiot Sprintu Bielsko-Biała nie zbliżył się do granicy 22 metrów. W Sopocie wygrał z rezultatem 21.12. W gronie pań wracająca po drobnej kontuzji Klaudia Kardasz triumfowała pchając 17.38.

W biegu na 800 metrów Kubanka Rose Mary Almanza zwyciężyła z wartościowym czasem 1:59.90. Czwarta – z najlepszym wynikiem w tym sezonie – była Anna Sabat (2:02.89). Szósta na mecie Angelika Sarna rezultatem 2:03.21 wypełniła minimum na mistrzostwa Europy do lat 23, a ósma Aneta Lemiesz ustanowiła rekord Polski masters – 2:04.26.

Anonsowaną na najciekawszą konkurencję mityngu był skok wzwyż panów. Kibiców nie zawiódł Mutazz Isa Barszim. Wracający do startów po kontuzji Katarczyk, mający doskonałe wspomnienia z Trójmiasta – tutaj pięć lat temu został halowym mistrzem globu, wygrał pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.27. Sylwester Bednarek drugi raz w tym sezonie zakończył zawody z wynikiem 2.15, zajmując w Sopocie piątą pozycję.

Pełne wyniki: Sopot

Maciej Jałoszyński / foto: Maciej Łopatto

Powrót do listy

Więcej