Menu
1 / 0
Aktualności /

Robert Urbanek z minimum na mistrzostwa świata

Robert Urbanek z minimum na mistrzostwa świata

Podczas mityngu w Nancy Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) dwukrotnie przekroczył odległość 65 metrów i wypełnił minimum na jesienne mistrzostwa świata w Dosze. W konkursie rzutu młotem Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki ponownie rzucili ponad 80 metrów.  

Polski dyskobol w drugiej próbie uzyskał 65.54 i tym samym wypełnił wskaźnik PZLA na globalny czempionat, który na przełomie września i października odbędzie się w Dosze. Urbanek poprawił się jeszcze w czwartej serii gdy jego dysk poszybował na odległość 65.81. To piąty wynik w karierze brązowego medalisty mistrzostw świata z Pekinu i jego najdalsza próba w zawodach od dwóch lat.

Bezkonkurencyjni w Nancy byli polscy młociarze. Początkowo liderem zmagań był Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok), który od pierwszej kolejki legitymował się wynikiem 78.16. Mistrz Europy rzucił później 79.99 oraz 80.14. Na ten ostatni rzut świetnie odpowiedział Paweł Fajdek (Agros Zamość). W czwartej kolejce rzucił 80.82 i objął prowadzenie, którego już nie oddał. Wygrał uzyskując na koniec konkursu 80.42.

Patryk Kozłowski (RLTL ZTE Radom) zajął 11. miejsce w biegu na 1500 metrów. Podopieczny Leszka Trzosa czasem 3:39.66 poprawił jednak rekord życiowy o blisko 4 sekundy i wypełnił minimum na lipcowe mistrzostwa Europy do lat 23. W mocnej stawce wygrał Ronald Musagala – 3:33.86.

Pełne wyniki: Nancy

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej