1 / 0

Tyczka na Molo: Wojciechowski z minimum na MŚ w Katarze

W sobotę Paweł Wojciechowski skoczył 5.71 i zwyciężając w 32. Tyczce na Molo wypełnił minimum PZLA na mistrzostwa świata w Katarze.

Bydgoszczanin pokonał Roberta Soberę, który na Skwerze Kuracyjnym uzyskał 5.66. W konkursie kobiet zwyciężyła halowa mistrzyni krajów bałkańskich Eléni-Klaoúdia Pólak – Greczynka zaliczyła w sobocie wysokość 4.46 wyrównując rekord życiowy. Dobrze spisała się Anna Łyko. Urodzona w 2001 roku podopieczna Dariusza Łosia wynikiem 4.26 poprawiła „życiówkę” i została liderką europejskich tabel w kategorii U20. Czwarta w konkursie Agnieszka Kaszuba rezultatem 4.16 zapewniła sobie prawo startu w mistrzostwach Europy do lat 23.

W tym samym czasie w sąsiednim Gdańsku rozegrano 47. Memoriał Józefa Żylewicza. Na stadionie tamtejszego AWFiS Lidia Augustyniak rzucając 56.64 pokonała liderkę krajowych tabel dyskobolek Darię Zabawską (54.77). W rzucie oszczepem Bartosz Osewski osiągając 76.40 o 12 centymetrów wyprzedził Huberta Chmielaka. Na bieżni Adrian Brzeziński przebiegł 200 metrów w 21.22, a na setkę triumfowała Krzysztof Grześkowiak – 10.59. W dłuższych dystansach padło kilka minimów na imprezy młodzieżowe. Na 3000 metrów triumfowała Katarzyna Jankowska (9:16.26), a wskaźnik na mistrzostwa Europy uzyskały trzecia Weronika Lewna (9:37.46) oraz czwarta Olimpia Breza (9:38.38). W gronie panów wygrał Robert Głowala (8:14.54), a drugi na mecie Aleksander Wiącek czasem 8:15.79 zapewnił sobie prawo startu w mistrzostwach Europy juniorów.

Pełne wyniki: Sopot / Gdańsk