Menu
1 / 0
Aktualności /

W weekend w Krakowie mistrzostwa Polski w sztafetach oraz wielobojach

W weekend w Krakowie mistrzostwa Polski w sztafetach oraz wielobojach

Emocjonujące biegi sztafetowe oraz walka najwszechstronniejszych lekkoatleci – to czeka na kibiców podczas rozgrywanych w sobotę i niedzielę mistrzostw Polski w Krakowie.

Kibice wieloboju z pewnością czekają na start Adrianny Sułek (Zawisza Bydgoszcz), która przed dwoma tygodniami w austriackim Götzis doprowadziła rekord życiowy do poziomu 6104 punktów. Nie mniej interesująco zapowiada się dziesięciobój mężczyzn. Pawłowi Wiesiołkowi w Austrii nie udało się zgromadzić 8000 punktów. Forma obrońcy tytułu pozwala mu jednak myśleć o uzyskaniu w Krakowie wyniku zdecydowanie przekraczającego rezultat z Götzis (7971 pkt.).

Podczas dwudniowych zawodów rozegrane zostaną także liczne biegi sztafetowe. Rywalizować będą zespoły klubowe oraz drużyny wojewódzkie. Swoje kluby wspierać będą m.in. znakomite płotkarki Klaudia Siciarz oraz Emilia Ankiewicz.

Mistrzostwa Polski w Sztafetach i Wielobojach rozgrywane są w Krakowie w roku jubileuszu 100-lecia powstania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. To właśnie w stolicy Małopolski 11 października 1919 roku grupa entuzjastów sportu założyła pierwszy związek sportowy w odradzającej się po 123 latach zaborów Polsce.

Początek zmagań na stadionie krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego w sobotę 8 czerwca o 10:30 i w niedzielę o 09:30. Zakładka wydarzenia w kalendarzu PZLA: PZLA Mistrzostwa Polski w Sztafetach i Wielobojach 2019

Transmisję z zawodów przeprowadzi stacja SportKrak.TV:

Lista zgłoszonych.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej