Menu
1 / 4
Aktualności /

HME Glasgow 2019: Witold Bańka - każdy z medali to powód do dumy

HME Glasgow 2019: Witold Bańka - każdy z medali to powód do dumy
HME Glasgow 2019: Witold Bańka - każdy z medali to powód do dumy HME Glasgow 2019: Witold Bańka - każdy z medali to powód do dumy HME Glasgow 2019: Witold Bańka - każdy z medali to powód do dumy HME Glasgow 2019: Witold Bańka - każdy z medali to powód do dumy

Każdy z tych medali to wielki powód do dumy – powiedział minister Witold Bańka podczas konferencji prasowej reprezentacji Polski po jej powrocie z 35. Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow.

Szef resortu sportu i turystki podziękował biało-czerwonym za godne reprezentowanie barw narodowych

- Startujecie dla Polski. Ten sport i Wasz sukces wszystkich potrafi połączyć – mówił minister Bańka w gościnnych progach hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport.

Reprezentacja Polski zdobyła w Glasgow 7 medali, w tym 5 złotych i zwyciężyła w klasyfikacji medalowej. Przed polskimi lekkoatletami teraz kolejne wyzwania – w tym sezonie najważniejszymi będą drużynowe mistrzostwa Europy w Bydgoszczy oraz jesienne mistrzostwa świata.

- Nasza reprezentacja jest w świetnej dyspozycji. Podczas mistrzostw świata w Dosze, na przełomie września i października, pokażemy pazur. Mam nadzieje, że nasze sukcesy się nie znudzą – powiedział prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Z konferencji prasowej polscy medaliści i sztab ekipy udali się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Mateusz Morawiecki pogratulował sportowcom podkreślając ich zaangażowanie nie tylko na płaszczyźnie sportu.

- Wielu z was jest żołnierzami. Dziękuję Wam, że jesteście promotorami idei służby ojczyźnie na różnych polach – podkreślił premier.

Marcin Lewandowski, który w Glasgow zdobył złoty medal w biegu na 1500 metrów i piastował funkcję kapitana reprezentacji, podkreślił, że Polski sport idzie do przodu.

- Jest jeszcze wiele do zrobienia i mamy nadzieję, że nasz sukces będzie pchał do przodu wiele spraw – powiedział biegacz bydgoskiego Zawiszy.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej