1 / 0

Hustopeče: 2.26 Sylwestera Bednarka

Pokonanie poprzeczki zawieszonej na wysokości 2.26 pozwoliło Sylwestrowi Bednarkowi (RKS Łódź) zająć szóste miejsce w halowym mityngu skoku wzwyż w morawskiej miejscowości Hustopeče.

Szykujący się do obrony tytułu halowego mistrza Europy Polak po zaliczeniu w drugiej próbie 2.10 z kolejnymi wysokościami – 2.15, 2.20 oraz 2.23 – uporał się w pierwszych skokach. Później podopieczny Michała Lićwinko potrzebował trzech podejść do zaliczenia 2.26. Niestety ataki na 2.28 (minimum PZLA na mistrzostwa Europy w Glasgow to 2.27) nie były udane. Polak zajął ostatecznie szóste miejsce, wygrał Wang Yu (2.30).

Bednarek kolejną szansę na uzyskanie wskaźnika będzie miał we wtorek w Trzyńcu. Polscy kibice będą mogli zobaczyć go w akcji 4 lutego podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi. Jak przyznał ostatnio współorganizator tych zawodów, dwukrotny medalista olimpijski w skoku wzwyż, Artur Partyka jeśli Bednarek zacznie sezon od prób na 2.25-2.26 spokojnie w kolejnych startach pokusi się o skoki na 2.30.

Gwiazdą mityngu w Hustopeče została natomiast Ukrainka Jarosława Mahuchikh. Mistrzyni świata do lat 18 z 2017 roku skoczyła w Czechach 1.99 i wyrównała rekord świata U20 Amerykanki Vashti Cunningham. Utalentowana Ukrainka ustanowiła rzecz jasna także rekord Europy w swojej kategorii wiekowej. W całym konkursie była druga, uległą jedynie swojej rodaczce Katerynie Tabashnyk, która także zaliczyła 1.99 (bez powodzenia atakowała 2.01).