Menu
1 / 0
Aktualności /

Orlen Cup Łódź 2019: zagraniczne asy wystartują w Atlas Arenie

Orlen Cup Łódź 2019: zagraniczne asy wystartują w Atlas Arenie

Start wielkich gwiazd światowej lekkoatletyki na mityngu Orlen Cup Łódź 2019 zapowiedziano podczas czwartkowej (24 stycznia) konferencji prasowej w Atlas Arenie.  

Polscy bohaterowie będą mieć 4 lutego okazję do pojedynków z medalistami olimpijskimi i zawodnikami, którzy stawali na podiach największych światowych imprez. W skoku o tyczce absolutny rekordzista Polski i halowy mistrz Europy Piotr Lisek zmierzy się m.in. ze złotym medalistą halowych mistrzostw świata z 2014 roku Grekiem Konstandinosem Filipidisem, sensacyjnym mistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro Brazylijczykiem Thiago Brazem oraz kanadyjskim asem Shawnem Barberem. W innej konkurencji technicznej – skoku wzwyż – obok Sylwestra Bednarka pojawi się brązowy medalista mistrzostw Europy Ilija Iwanow.

Bardzo interesująco zapowiada się konkurs pchnięcia kulą. Biało-czerwoni siłacze z medalistami mistrzostw Europy Michałem Haratykiem i Konradem Bukowieckim stoczą pasjonujący pojedynek z wicemistrzem olimpijskim i trzykrotnym mistrzem Europy Davidem Storlem.

Nie mniej emocji czekać będzie na kibiców w konkurencjach biegowych. W sprincie na 60 metrów pojawi się m.in. halowy mistrz świata z 2014 roku Richard Kitly. Na dystansie 60 metrów przez płotki wystartuje urodzony na Kubie hiszpański medalista olimpijski z Rio de Janeiro Orlando Ortega.

Więcej o zagranicznnych gwiazdach mityngu przeczytacie Państwo w załączniku. Bilety na Orlen Cup Łódź 2019 można kupić m.in. w kanałach sprzedaży eBilet: http://bit.ly/OrlenCup.

Maciej Jałoszyński / Biuro Prasowe Orlen Cup Łódź 2019

Powrót do listy

Więcej