1 / 0

Kapała i Boratyński mistrzami Polski U23 w biegach przełajowych

W sobotnich PZLA Mistrzostwach Polski U23 w biegach przełajowych rozegranych na Błoniach Namysłowskich tytuły mistrzowskie zdobyli Patrycja Kapała (nr 21) i Dariusz Boratyński.

Wysokie tempo na ostatnim kilometrze zapewniło tytuł mistrzowski Patrycji Kapale, tegorocznej wicemistrzyni Polski U20 w biegu przeszkodowym. O pięć sekund wyprzedziła Weronikę Lizakowską, mistrzynię Polski U23 w biegu na 1500 m oraz o 11 sekund zbyt wcześnie finiszującą Paulinę Górak.
Bieg mężczyzn był popisem Dariusza Boratyńskiego, który samotnie prowadził przez większość dystansu zwyciężając z przewagą 20 sekund. Dla podopiecznego Jacka Wośka był to już trzeci triumf w br. w kategorii U23, na bieżni wygrywał na 5000 m i 10.000 m. O pozostałe medale niespodziewanie skutecznie rywalizował Wojciech Sowik oraz Mateusz Dębski.

Zawody w Namysłowie miały przesądzić o składzie reprezentacji Polski na 25. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych w Tilburgu (9 grudnia br).
Przed Patrycją Kapała bieg ukończyły trzy seniorki, z przewagą aż 40 sekund zwyciężyła Anna Gosk (w niedzielę wygrała silnie obsadzony 30. Bieg Niepodległości w Warszawie pokonując 10 km w świetnym czasie 33:03), drugie miejsce zajęła Aleksandra Brzezińska, a trzecie – Paulina Mikiewicz-Łapińska.
Kamil Jastrzębski, szybszy z pary seniorów, pokonał wszystkich młodzieżowców z wyjątkiem Dariusza Boratyńskiego.
Sprawdzian w kategorii U20 wygrali utytułowana Eliza Megger i Bartosz Jarczok, tegoroczny dwukrotny mistrz Polski.

PZLA Mistrzostwa Polski U23 w biegach przełajowych, Namysłów, 17.11.2018 r.