1 / 2

Buenos Aires 2018: Gracjan Kozak brązowym medalistą igrzysk młodzieży!

Buenos Aires 2018: Gracjan Kozak brązowym medalistą igrzysk młodzieży! Buenos Aires 2018: Gracjan Kozak brązowym medalistą igrzysk młodzieży!

Dyskobol Gracjan Kozak (Bolesłavia Bolesławiec) zdobył w Buenos Aires brązowy medal igrzysk olimpijskich młodzieży! To pierwszy krążek lekkoatletów wywalczony podczas zawodów w stolicy Argentyny.

Po pierwszej części zmagań Kozak, mający na swoim koncie medal tegorocznych mistrzostw Europy juniorów młodszych, zajmował czwarte miejsce. Udany atak na podium przeprowadził w drugiej kolejce niedzielnego konkursu, w której wynikiem 59.52 wyśrubował rekord życiowy. Ten rezultat, zsumowany z czwartkowym 55.40, pozwolił mu na wyprzedzenie Brazylijczyka Vitora Gabriela Motima, który dziś było dopiero 10. Złoto zdobył Nowozelandczyk Connor Bell, srebro Portorykańczyk Jorge Luis Contreras.

Kozak zdobył szósty medal w historii startów polskich lekkoatletów w igrzyskach młodzieży.

W biegu na 100 metrów przez płotki Monika Romaszko uzyskała dziś 14.14 i ostatecznie zajęła 17. lokatę. Mistrzynią igrzysk została Amerykanka Grace Stark.

Na 800 metrów startowała dziś Alicja Stój. W swoim biegu zajęła trzecie miejsce z czasem 2:11.52, a w klasyfikacji generalnej Polkę sklasyfikowano na 11. pozycji. Złoto dla Australijki Kelly Small.

Kinga Gacka przebiegła 400 metrów w 58.27 i była czwarta w finale C.

Maciej Jałoszyński / foto: Szymon Sikora - Polski Komitet Olimpijski