1 / 0

Ostrawa: Lewandowski ponownie drugi w Pucharze Kontynentów

W drugim dniu 3. Pucharu Kontynentów w Ostrawie Marcin Lewandowski zajął drugie miejsce w biegu na 1500 m,

Marcin Lewandowski ukończył bieg w czasie 3:40.42 ulegając jedynie mistrzowi świata Kenijczykowi Elijahowi Manangoi (3:40.00), Polak wyprzedził mistrza Europy Norwega Jakoba Ingebrigtsena (3:40.80). Lewandowski po raz drugi w karierze uplasował się na drugiej pozycji w pucharze kontynentów, w 2010 r. w Splicie ukończył dystans 800 m za Kenijczykiem Davidem Rudishą.

Marcin Lewandowski po biegu w Ostrawie

W pchnięciu kulą Paulina Guba osiągnęła czwartą odległość – 18.94, ale zgodnie z regulaminem zajęła piąte miejsce. Zwyciężyła Chinka Lijiao Gong 19.63, najdalej pchały Raven Saunders (USA) 19.74 i Christine Schwanitz (Niemcy) 19.73.
W biegu na 800 m Anna Sabat z rezultatem 2:04.43 przybiegła szósta, zwycięstwo odniosła Caster Semenya (RPA) 1:54.77.
W rzucie młotem Wojciech Nowicki z wynikiem 71.74 odpadł po trzech kolejkach (szóste miejsce), triumfował Tadżyk Dilszod Nazarow 77.34.
W sztafecie mieszanej 4x400 m reprezentacja Europy, z biegnącą na ostatniej zmianie Justyną Święty-Ersetic, zgubiła pałeczkę i została zdyskwalifikowana. Wygrał zespół Ameryk w czasie 3:13.01.

Justyna Święty-Ersetic była zadowolona ze swojego startu w Ostrawie.

Końcowa punktacja 3. Pucharu Kontynentów: Ameryki 262, Europa 233, Azja-Pacyfik 188 i Afryka 142.
Pełne wyniki:   OSTRAWA 2