1 / 0

Zagrzeb: drugie lokaty Lewandowskiego i Jaszczuka

W Zagrzebiu podczas 68. Memoriału Borisa Hanžekovića Marcin Lewandowski w biegu na 800 m i Tomasz Jaszczuk w skoku w dal ulegli tylko wiceliderom tabel światowych.

Marcin Lewandowski przystąpił do ataku przy wyjściu z ostatniego wirażu, na prostej finiszowej efektownie przesunął się z szóstej pozycji na drugą. Zwyciężył wicemistrz olimpijski ’12 Nijel Amos z Botswany w czasie 1:44.08, Lewandowski uzyskał swój drugi wynik w br. – 1:44.43, wyprzedzając Kenijczyków Jonathana Kitlita (1:44.50) i Corneliusa Tuwei (1:44.66). Pięciu zawodników pobiegło poniżej rekordu mityngu oraz granicy 1:45.00.

W skoku w dal klasą dla siebie był mistrz świata Luvo Manyonga (RPA), wynikiem 8.46 o centymetr poprawił rekord mityngu. Tomasz Jaszczuk osiągnął odległość 7.98 pokonując Thobiasa Nilssona Montlera (podczas ME w Berlinie Szwed „zabrał” Polakowi czwarte miejsce po proteście rozpatrywanym dość długo po zakończeniu konkursu) 7.89 i Ukraińca Serhija Nikiforowa (trzeciego w Berlinie) 7.88.

W biegu na 400 m Justyna Święty-Ersetic zajęła piąte miejsce z czasem 52.61, wygrała wicemistrzyni świata Salwa Naser z Bahrajnu – 50.54.

W rzucie dyskiem Jamajczyk Fedrick Dacres, zwycięzca Diamentowej Ligi, uzyskał rezultat 68.17, Robert Urbanek z wynikiem 63.13 (z pierwszej kolejki) uplasował się na piątej pozycji.

21 x 21 Haratyka
W poniedziałkowym konkursie pchnięcia kulą Michał Haratyk osiągając odległość 21.24 uległ tylko trójce mistrzów (olimpijskich lub świata), Ryanowi Crouserowi (USA) 22.09, Tomasowi Walshowi (Nowa Zelandia) 21.78 i Davidowi Storlowi (Niemcy) 21.46. Dla zawodnika KS Sprint Bielsko-Biała był to już 21. konkurs w br. z wynikiem ponad 21-metrowym (w tym wszystkie 18 finałowych w sezonie letnim, ostatnie cztery konkursy: 21.23-21.23-21.21-21.24).

Pełne wyniki:   ZAGRZEB