1 / 0

Piła: Kaczyńska i Kulka mistrzami Polski w półmaratonie

Paulina Kaczyńska i Szymon Kulka zdobyli złote medale 27. Mistrzostw Polski w Półmaratonie rozegranych podczas 28. międzynarodowego półmaratonu Philipsa.

25-letni Szymon Kulka pokonał dystans w czasie 1:05:13, powtarzając sukces sprzed dwóch lat. Wicemistrzem Polski został Adam Nowicki (mistrz kraju z 2014 r.) 1:05:47 a brązowym medalistą – Kamil Karbowiak (największy sukces w karierze) 1:07:21.
W biegu pań sprawa tytułu rozstrzygnęła się na ostatnim kilometrze. Triumfowała Paulina Kaczyńska (poprawiając rekord życiowy o prawie dwie minuty) 1:14:28, wyprzedzając o 14 sekund Izabelę Trzaskalską (mistrzynię sprzed dwóch lat) i o 20 sekund Monikę Andrzejczak (rekord życiowy poprawiony aż o 4:11).
W obu klasyfikacjach półmaratonu Philipsa zwyciężyły pary kenijskie, Agnes Chebet (1:14:00) i Christine Oigo (1:14:24) oraz Silas Mwetich (wygrał bieg Dominika w br.) 1:03:45 i Hillary Kimaiyo (1:03:51).