1 / 0

17. IAAF MŚ U20: Lewandowska ósma w skoku wzwyż

W jedynym polskim finale ostatniego dnia juniorskich mistrzostw świata w Tampere ósme miejsce w konkursie skoku wzwyż zajęła Martyna Lewandowska (MLKL Płock).

Płocczanka w pierwszych podejściach zaliczyła 1.75, 1.80 oraz 1.84 (rekord życiowy Lewandowskiej to 1.85). Później Polka trzykrotnie strąciła 1.87 i wspólnie z Niemką Lavinją Jürgens została sklasyfikowana na ósmym miejscu. Wygrała Karyna Taranda, która skacząc 1.92 ustanowiła juniorski rekord Białorusi. Przypomnijmy, że 17-letnia podopieczna Mirosława Nisztora przed rokiem wywalczyła w Nairobi wicemistrzostwo świata kadetek.

Reprezentacja Polski ukończyła 17. edycję globalnego czempionatu juniorów z dwoma brązowymi medalami. W klasyfikacji punktowej z 18. oczkami zajęliśmy 18. miejsce. Wszystkie punktowane miejsca dla naszej ekipy wywalczyły panie.

Kolejna odsłona mistrzostw świata U20 w roku 2020. Gospodarza imprezy niebawem wskaże Rada IAAF. Wśród potencjalnych organizatorów wymieniane są m.in. Kanada i Jamajka.

Pełne wyniki: Tampere

Maciej Jałoszyński / foto: © Getty Images for IAAF