Menu
1 / 0
Aktualności /

Festiwal pełen gwiazd. 8 lipca rzutowy mityng w Cetniewie

Festiwal pełen gwiazd. 8 lipca rzutowy mityng w Cetniewie

Zlot gwiazd konkurencji technicznych czeka nas w niedzielę 8 lipca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo – odbędzie się tam szósta edycja Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej. Transmisję z zawodów będzie można zobaczyć w TVP Sport.

Jest już tradycją, że latem w Cetniewie spotykają się największe gwiazdy rzutów lekkoatletycznych, aby uhonorować pamięć mistrzyni olimpijskiej z Sydney Kamili Skolimowskiej. To właśnie tutaj w 2015 roku Anita Włodarczyk pierwszy raz w historii światowej lekkoatletyki rzuciła młotem ponad 80 metrów, a rok temu zbliżyła się na 11 centymetrów do rekordu świata. Rodzinna atmosfera towarzysząca mityngowi sprzyja uzyskiwaniu znakomitych wyników – w 2017 roku Michał Haratyk popisał się tutaj próbą na 21.88, a Piotr Małachowski posłał dysk na ponad 67 metrów. 

Przed nami szósta edycja festiwalu. W tym roku kibicom ponownie zaprezentują się najlepsi polscy miotacze – na Bałtyk przybędą Anita Włodarczyk, Malwina Kopron, Joanna Fiodorow, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Paulina Guba, Klaudia Kardasz, Marcin Krukowski, Marcelina Witek, Maria Andrejczyk oraz Piotr Małachowski.

Pierwszy raz w historii zawody będzie można śledzić w telewizji. Transmisja w ogólnodostępnym kanale TVP Sport rozpocznie się o godzinie 18:10.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej